Tarcza ANTYKRYZYSOWA PSL - autentyczna pomoc zamiast pozorów

  • 02.04.2020, 15:13 (aktualizacja 02.04.2020, 15:28)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Tarcza ANTYKRYZYSOWA PSL - autentyczna pomoc zamiast pozorów
W związku z nieprawdziwymi (tradycyjnie już) informacjami przekazywanymi przez media publiczne,chciałbym poinformować o przyczynach, z jakich klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparł tzw. tarczy antykryzysowej PiS. Przyczyna ta jest bardzo prosta – chcemy autentycznie pomóc polskiej gospodarce, której najważniejszym filarem jest przedsiębiorczość we wszystkich jej wymiarach - informuje Stefan Krajewski Poseł na Sejm RP i szef wojewódzkich struktur partii w województwie podlaskim.

W ostatnim czasie otrzymujemy od polskich przedsiębiorców mnóstwo informacji o tym, co mogłoby uratować ich firmy przed upadkiem wywołanym nadzwyczajnym stanem epidemii. Politycy PiS nie chcą natomiast zrozumieć, że jednorazowy datek w postaci 2000 lub nawet 5000 złotych nic tutaj nie zmieni. To kropla w morzu potrzeb kompleksowej walki z kryzysem. I właśnie takie kompleksowe działania odrzuciła dzisiaj większość klasy politycznej. W dodatku partia rządząca przemyciła w tzw. pakiecie antykryzysowym zmianę kodeksu wyborczego. W imię czego? Własnego zwycięstwa? - pyta Stefan Krajewski

Zdaję sobie sprawę, że w obecnym czasie potrzeba jak najmniej słów. Potrzebujemy za to maximum działania. Myślę, że Polacy sami należycie ocenią działania PiS-u dążące przede wszystkim do przeprowadzenia po swojej myśli wyborów prezydenckich, a także ignorowanie prawdziwych potrzeb polskich pracodawców. Odpowiedź Polskiego Stronnictwa Ludowego na ten, niespotykanych rozmiarów, kryzys jest natomiast konkretna i wymierna. Zachęcam do zapoznania się z opracowaną wraz z polskimi  przedsiębiorcami i pracownikami, wersją tarczy antykryzysowej. TARCZY TYTANOWEJ ZAMIAST PAPIEROWEJ.


1. Podatki i składki
Umorzenie, a nie proponowane przez rząd odroczenie, podatków (także od nieruchomości) oraz składek na ubezpieczenie społeczne.
2. Kredyty i pożyczki
Umorzenie rat kredytów i pożyczek dla osób w najtrudniejszej sytuacji. Takie same zasady w każdym
banku.
3. Rodzice
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 15. roku życia, a nie tylko do 12. roku życia.
4. Pracownicy
Wsparcie w wysokości płacy minimalnej, dla wszystkich pracowników, także samozatrudnionych oraz pracujących na umowach zlecenie i o dzieło.
5. Przedsiębiorcy
Niskooprocentowane kredyty to za mało. Potrzeba kredytów 0% z BGK oraz Funduszu Pracy.
6. Rolnicy
Wsparcie w wysokości płacy minimalnej dla polskich rolników, którzy ucierpieli z powodu koronawirusa.
7. Służba zdrowia
Zaproponowane przez rząd pomoc w wysokości 7,5 mld zł to stanowczo za mało. Potrzeba minimum 15 mld zł.
8. Samorządy
Rekompensata z budżetu Państwa dla samorządów z powodu utraty wpływów podatkowych.
9. Partnerzy społeczni
Wszystkie propozycje konsultowane w trybie pilnym ze związkowcami oraz organizacjami pracodawców i samorządowcami.


Tę tarczę, jako klub poselski PSL przegłosujemy w każdej chwili. Jesteśmy w stanie poprzeć te rozwiązania o każdej porze dnia i nocy.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe