15 nowych poradni specjalistycznych w województwie podlaskim [VIDEO]

  • 04.04.2020, 17:39 (aktualizacja 05.04.2020, 17:53)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
15 nowych poradni specjalistycznych w województwie podlaskim [VIDEO]
Od 1 kwietnia 2020 r. mieszkańcy województwa podlaskiego będą mogli bezpłatnie korzystać z kolejnych 15 poradni specjalistycznych. Podlaski NFZ podpisał nowe umowy z poradniami przyszpitalnymi. W Suwałkach powstała bardzo potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców poradnia leczenia osteoporozy. Na południu regionu, w Siemiatyczach, będzie można korzystać z wizyt u endokrynologa i urologa. Mieszkańcy Moniek będą mieli przyszpitalną poradnię kardiologiczną. W szpitalu w Łapach pacjenci skorzystają z porady okulisty. W Wojewódzkim Szpitalu im. Śniadeckiego w Białymstoku zaczęła działać poradnia chirurgii szczękowo-twarzowej. To drugi tego typu gabinet w województwie podlaskim. Do tej pory taka poradnia była tylko w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Profilaktyka Na Podlasiu będzie więcej miejsc, gdzie można wykonać badania profilaktyczne przewodu pokarmowego. Gastroskopię będzie można wykonać w poradniach przy szpitalach powiatowych w Grajewie i w Mońkach. - Likwidujemy tzw. białe plamy. Podlaski NFZ zwraca szczególną uwagę na sprawiedliwy dostęp mieszkańców całego regionu do lekarzy specjalistów i badań profilaktycznych - podkreśla Maciej Bogdan Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Łatwiej do kontroli po szpitalu Dużym ułatwieniem dla pacjentów będą również nowe poradnie chorób wewnętrznych i poradnie pediatryczne w szpitalach sieciowych. Na kontrole do swoich lekarzy prowadzących trafią wszyscy pacjenci po zabiegach i hospitalizacjach. Poradnie chorób wewnętrznych od 1 kwietnia działają w szpitalu MSWiA w Białymstoku, w szpitalu ogólnym w Grajewie oraz w szpitalu powiatowym w Augustowie. Poradnie pediatryczne zostały utworzone przy UDSK w Białymstoku oraz w szpitalach powiatowych w Augustowie, Siemiatyczach i Sejnach.

Rejestracja i teleporady W związku z epidemią koronawirusa nowe poradnie pracują na razie w ograniczony sposób - tak jak większość poradni specjalistycznych: udzielają teleporad oraz prowadzą rejestrację nowych pacjentów. Ponieważ mamy teraz nadzwyczajną sytuację - obowiązek dostarczenia skierowania w ciągu 14 dni został zawieszony. Pacjent powinien dostarczyć oryginał skierowania w ciągu 21 dni od dnia zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego, ale nie później niż w dniu wizyty.

 
Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe