Urządzenie do oczyszczania powietrza już pracuje w kolneńskim szpitalu

  • 06.04.2020, 16:52
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Urządzenie do oczyszczania powietrza już pracuje w kolneńskim szpitalu
“Myślę że to był trafiony i dobry zakup. Będzie nam służył także w przyszłości” - mówi o urządzeniu do oczyszczania powietrza w kolneńskim szpitalu jego dyrektor, Krystyna Dobrołowicz. W placówce działa już urządzenie Genano 310, które kupiło Starostwo Powiatowe w Kolnie.

Urządzenie jest pomocne, przy tak dużym zagrożeniu wirusami, które są w atmosferze, w powietrzu. Zamontowaliśmy je na holu głównym, tam gdzie przewija się najwięcej pacjentów. Jest to urządzenie które oczyszcza powietrze z różnych bakterii, grzybów i wirusów. Daje to poczucie większego bezpieczeństwa dla przebywających w tym środowisku klientów i pracowników Szpitala - mówi Krystyna Dobrołowicz.

Urządzenie jest bardzo wydajne i mobilne .

Jego wydajność jest do 250 m sześciennych powietrza na godzinę, także jest bardzo duża. Urządzenie może pracować na sali do 100 m kwadratowych. Możemy je również przemieszczać do innych pomieszczeń. Także będziemy się starać, żeby jak najwięcej pomieszczeń było w ten sposób oczyszczone z wirusów i bakterii, które znajdują się w tej chwili w powietrzu. Myślę że to był trafiony i dobry zakup. Będzie nam służył także w przyszłości - dodaje Krystyna Dobrołowicz

Pieniądze na zakup urządzenia zostały przeznaczone zgodnie z decyzją Rady Powiatu Kolneńskiego. Kosztowało ono ponad 20 tysięcy złotych. Ale to nie koniec wsparcia Powiatu dla Szpitala. Już niedługo na jego wyposażenie przeznaczone będą znacznie większe pieniądze. Wszystko po to, żeby stworzyć warunki do bezpiecznej pracy dla personelu kolneńskiego Szpitala. A przez to także pacjentów leczących się w placówce i mieszkańców Powiatu.

Nie można tylko oczekiwać od innych, że utworzą nam bezpieczną przestrzeń do życia, nawet jeśli mają taki obowiązek. Powinniśmy wspierać się wzajemnie, każdy według swoich kompetencji i możliwości. Dzisiaj - dla mnie - najważniejszym obowiązkiem jest ochrona zdrowia mieszkańców powiatu kolneńskiego. Kolneński szpital jest miejscem, w którym mieszkańcy Powiatu mogą i powinni otrzymać pomoc medyczną. Dzisiaj pomoc ta może być udzielona tylko przy zachowaniu odpowiednich procedur, a dla ich zachowania potrzebne są bardzo duże ilości środków ochrony indywidualnej. Dlatego zadaniem Zarządu Powiatu jest przygotowanie uchwały, która umożliwi wygospodarowanie funduszy na zakup niezbędnych rzeczy dla bezpiecznej pracy pracowników ochrony zdrowia w Szpitalu Kolneńskim – powiedział Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Przygotowana uchwała przez Zarządu Powiatu zostanie przedstawiona na najbliższej Radzie Powiatu.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe