Ilu pacjentów przebywa w łomżyńskim szpitalu?

  • 06.04.2020, 17:16 (aktualizacja 06.04.2020, 19:44)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ilu pacjentów przebywa w łomżyńskim szpitalu?
Według danych przekazanych przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży (stan na godzinę 10:00 poniedziałek) w powiecie łomżyńskim kwarantanną związaną z koronawirusem objętych jest 397 osób w tym 203 z Łomży, a 194 osoby z powiatu ziemskiego. Pięć osób jest hospitalizowanych, a wszystkich potwierdzonych przypadków w powiecie łomżyńskim jest 30. W sytuacji pandemii wiele osób zadaje sobie pytanie jak wygląda sytuacja szpitala w Łomży?

Z informacji przekazanych przez pełniącego obowiązki dyrektora szpitala Jacka Roledera wynika, że w tej chwili w placówce przebywa około 30-stu pacjentów, a z koronawirusem około 20. Są to pacjenci z województwa podlaskiego, jak i mazowieckiego.

Nie jesteśmy obłożeni w taki sposób, żebyśmy nie mogli dalej przyjmować pacjentów. Czy z Mazowsza, czy Podlasia - dodaje Jacek Roleder. Sytuacja w mazowieckich szpitalach jest dość trudna, z tego, co się orientuje te szpitale są już obłożone pacjentami. Część załóg jest niestety na kwarantannie, stąd decyzja ministra by pacjentów przesunąć również do nas - dodaje.

Przypomnijmy, że wczoraj zmarł 82-letni mężczyzna z Białegostoku, który był hospitalizowany w Szpitalu w Łomży. Był pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w województwie podlaskim. O śmierci mężczyzny w województwa podlaskiego, w tym także 9 osób poinformowało Ministerstwo Zdrowia w niedzielne późne popołudnie. 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe