Podlaski Pakiet Zdrowotny. Kolejne dofinansowania dla szpitali

  • 09.04.2020, 16:24 (aktualizacja 10.04.2020, 10:10)
  • Red
Podlaski Pakiet Zdrowotny. Kolejne dofinansowania dla szpitali
Ponad 3,2 mln zł, pochodzące w całości z budżetu województwa, przekaże Zarząd Województwa szpitalom w ramach Podlaskiego Pakietu Zdrowotnego na walkę z epidemią SARS-CoV-2. Wsparcie otrzymają placówki należące do samorządu, a także szpitale powiatowe. Tym samym łączna wartość pakietu wzrosła, z początkowych 56 mln zł, do 59,2 mln zł.

Łącznie 1 mln zł, czyli po 100 tys. zł na zakup środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego trafi do Samodzielnego Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku, a także do szpitali powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, Dąbrowie Białostockiej, Łapach, Kolnie, Mońkach, Sokółce oraz Sejnach.

Z kolei 1,2 mln zł również na zakup środków ochrony osobistej m.in. maseczki, rękawice, gogle, ochraniacze na obuwie, kombinezony czy płyny do dezynfekcji, zostanie skierowane do jednostek medycznych, które są nadzorowane przez Samorząd Województwa Podlaskiego. Są to: Szpital Wojewódzki w Białymstoku (400 tys. zł), Szpital Psychiatryczny w Choroszczy (500 tys. zł), Szpital Psychiatryczny w Suwałkach (80 tys. zł), Zespół Opieki Paliatywnej w Suwałkach (35 tys. zł), Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień w Łomży (12 tys. zł), Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach oraz Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Białymstoku (po 11,5 tys. zł).

Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował także o wsparciu z budżetu samorządu zakupu sprzętu i inwestycji realizowanych przez podlaskie szpitale. Białostockie Centrum Onkologii otrzyma 600 tys. zł na zakup aparatu USG, który umożliwi diagnozowanie pacjentów z podejrzeniem nowotworu, niemogących skorzystać z badań na miejscu, zwłaszcza w kontekście aktualnej sytuacji epidemiologicznej i zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Szpital Wojewódzki w Białymstoku za prawie 500 tys. zł dostosuje swój SOR, w taki sposób, by można było rozdzielić pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem od pozostałych osób zgłaszających się na oddział. Prace obejmą przebudowę pomieszczeń, utworzenie śluz, izolatek oraz montaż kontroli dostępu do pomieszczeń.

Szpital Psychiatryczny w Suwałkach za kwotę 97 tys. zł przebuduje i dostosuje Izbę Przyjęć do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem COVID-19. W ramach inwestycji zostanie utworzona specjalna strefa, która zostanie również wyposażona w odpowiedni sprzęt, m.in. pozwalający na monitoring pacjentów.

red_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe