II jezdnia obwodnicy Szczuczyna prawie gotowa [FOTO]

  • 14.04.2020, 16:02 (aktualizacja 14.04.2020, 16:08)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
II jezdnia obwodnicy Szczuczyna prawie gotowa [FOTO] GDDKiA oddział w Białymstoku
Mimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, budowa II jezdni obwodnicy Szczuczyna (przyszła S61) dobiega końca. Zaawansowanie prac wynosi 92 %. Gotowa jest jezdnia z nawierzchnią z betonu cementowego, wszystkie obiekty mostowe i przepusty. Kończy się układanie warstwy ścieralnej SMA (wierzchniej - ostatniej) na obiektach i poszerzeniach, trwa budowa zbiorników retencyjnych oraz montaż balustrad i barier.

Do wykonania pozostało m.in. wykonanie wygrodzeń chroniących przed zwierzętami, montaż wypełnień ekranów akustycznych, dokończenie montażu barier energochłonnych, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

* Planowane udostępnienie kierowcom dwujezdniowej obwodnicy Szczuczyna jako kolejnej części S61 - I poł. maja br.

* Obwodnica Szczuczyna – pierwsza w regionie z drogami o różnej nawierzchni – I jezdnia (2015) – nawierzchnia asfaltowa, II jezdnia (2020) - nawierzchnia z betonu cementowego (z wyjątkiem obiektów, gdzie nawierzchnia jest także asfaltowa)

 

Budowana II jezdnia ma długość około 6,58 km., łączy się z wybudowanym w ramach I etapu budowy obwodnicy dwujezdniowym węzłem Szczuczyn. Po oddaniu do użytku II jezdni, cała obwodnica Szczuczyna będzie miała 8 kilometrów i standard 2-jezdniowej drogi ekspresowej S61. Całkowita wartość umowy na Roboty: 75 080 380,94 zł brutto. Generalnym Wykonawcą jest spółka POLAQUA. Nadzór nad robotami sprawuje spółka TPF.

Będzie to trzeci gotowy odcinek S61 po fragmencie obw. Augustowa (12,75 km – 2014) i obw. Suwałk (12,83 km - 2019).

- Planujemy, że w II połowie 2021 obwodnica Szczuczyna zostanie połączona z wybudowanym odcinkiem S61 Stawiski – Szczuczyn (18 km) oraz kolejnym fragmentem S61 węzeł Kolno – Stawiski (16,43km). Na przełomie 2021/2022 można będzie też prawdopodobnie dojechać ze Szczuczyna do Ełku – rozkręca się budowa tego „sąsiedzkiego” odcinka Szczuczyn – Ełk Południe - czytamy w komunikacie opublikowanym przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe