Dwa nowe izolatoria w województwie podlaskim

  • 15.04.2020, 09:04
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Dwa nowe izolatoria w województwie podlaskim
Przy kolejnych dwóch szpitalach wskazanych przez wojewodę podlaskiego - Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim i Augustowie powstają nowe izolatoria. Będą przebywać w nich osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą być w izolacji domowej.

Podlaski Urząd Województwa przekazał wiadomość, że obiektami przeznaczonym do pełnienia funkcji izolatorium w SP ZOZ w Bielsku Podlaskim jest Hotel Cztery Pory Roku, natomiast w SP ZOZ w Augustowie Hostel Krechowiak.

Podobnie, jak w przypadku izolatoriów przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku i przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, pobyt w nich zaleca lekarz. W miejscach tych świadczona będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby. Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020. Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe