Nowe środki na przebudowę ulic Grabowej i Meblowej

  • 17.04.2020, 14:01 (aktualizacja 17.04.2020, 14:17)
  • Red
Nowe środki na przebudowę ulic Grabowej i Meblowej
Miasto Łomża otrzyma ponad 12 mln zł dofinansowania na realizację ul. Grabowej i przedłużenia ul. Meblowej. Wsparcie otrzymane jest w ramach naboru wniosków z Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. W obu przypadkach rządowa pomoc wyniosła niemal 70 %.

Jak podkreślają łomżyńskie władze, największą inwestycją ma być budowa ul. Meblowej na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Realizacja zadania obejmie przede wszystkim wykonanie jezdni bitumicznej o długości 1750 m. Powstanie tam również ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy na posesje, sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenie uliczne. Wybudowane zostaną ponadto 4 nowe skrzyżowania. Dofinansowanie wyniesie 8 766 371,58 zł, a całkowita wartość projektu wraz z wykupem gruntów 19 892 000 zł. Inwestycja ma rozpocząć się w listopadzie br., a zakończyć pod koniec 2022 roku.

W tym samym czasie planowana jest budowa ul. Grabowej, gdzie w tej chwili nawierzchnię stanowią betonowe płyty. Na blisko 870-metrowym odcinku powstanie jezdnia z asfaltu, chodniki, zjazdy na posesje. Teren zostanie również odwodniony i zyska kanalizację deszczową, wybudowane będzie ponadto oświetlenie uliczne. W tym przypadku rząd przeznaczył na ten cel 3 473 400 zł, zaś całkowita wartość inwestycji wyniesie 5 762 000 zł.

Kolejnych 6 zadań znalazło się na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych. Na dofinansowanie oczekuje budowa ul. Jaworowej, dróg gminnych w rejonie ul. Księcia Stanisława i w okolicy ul. Żabiej. Również droga na odcinku od ul. Przykoszarowej do ul. Szosa do Mężenina, przebudowa ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Strażackiej, a także rozbudowa ul. Bursztynowej.

Warto zaznaczyć, że samorząd miasta już wcześniej otrzymał, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, ponad 22 mln zł dofinansowania, czyli 50 %, na budowę i przebudowę 12 zadań inwestycyjnych.

Korzystamy z możliwości, jakie daje wsparcie rządowe z Funduszu Dróg Samorządowych. Mimo sytuacji jaką obecnie mamy, w branży budowlanej nie ma przestojów i prace cały czas trwają. Doskonale widać to chociażby po trwających remontach na łomżyńskich ulicach – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Wcześniejsze dofinansowanie objęło przebudowę ulic: Małachowskiego, Plac Zielony i Zielonej, Łukasińskiego, Partyzantów, Dwornej, Rządowej, 3-Maja, rozbudowę ulic: Woziwodzkiej, Dmowskiego, Giełczyńskiej, Wiejskiej oraz budowę ulic: Szmaragdowej, Kazimierza Wielkiego, Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Królowej Jadwigi, budowę sięgaczy: ul. Poligonowej i od ul. Poznańskiej do ul. Ciepłej. Cześć z tych inwestycji została już zrealizowana.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe