Samochód od PZU dla szpitala w Kolnie

  • 18.04.2020, 11:53
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Samochód od PZU dla szpitala w Kolnie
Samochód do wożenia próbek otrzymał kolneński Szpital od firmy PZU. Do floty Szpitala dołączyła Toyota Auris. Już w marcu PZU zadeklarowało, że przekaże samochody służbom, które zajmują się chorymi z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Mają one służyć min do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

To bardzo ważna pomoc, bo dzięki dodatkowemu samochodowi nie będą blokowane karetki - mówi dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Krystyna Dobrołowicz.

Wystąpiliśmy do PZU, Wojewody i Ministerstwa Zdrowia z prośbą o samochód do przewożenia próbek Covid-19. W efekcie otrzymaliśmy od PZU samochód,  którym będziemy wozić do Białegostoku próbki pobrane od pacjentów. Mamy swój samochód osobowy, ale jest on potrzebny na patronaże, na inne wyjazdy. I w związku z tym, żeby nie było zatorowości, ani też żeby nie blokować karetek potrzebny nam był dodatkowy samochód. - mówi Krystyna Dobrołowicz.

Każda pomoc jest bardzo istotna. Bo chociaż Powiat cały czas inwestuje w Szpital i przeznacza dodatkowe pieniądze na jego wyposażenie, takie wsparcie ułatwia pracę personelowi medycznemu - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama

Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, którą otrzymuje kolneński Szpital. Staramy się dbać o jego wyposażenie i wyposażenie personelu. Przekazaliśmy już dodatkowo na ten cel kilkaset tysięcy złotych. Ale nie wszystko jesteśmy w stanie kupić. Dlatego bardzo dziękuję firmie PZU za przekazanie samochodu, a także wszystkim dotychczasowym darczyńcom. Firmom dużym i małym, często lokalnym, a także mieszkańcom, którzy wspierają nasz szpital. - mówi Tadeusz Klama.

PZU zapowiedziało przekazanie dwustu samochodów dla służb medycznych.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe