Termomodernizacje placówek oświatowych ze środków unijnych

  • 23.04.2020, 08:24
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Termomodernizacje placówek oświatowych ze środków unijnych
W ramach realizacji projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej i budynku komunalnego w mieście Łomża”, na przełomie stycznia i lutego br. rozpoczęły się prace budowlane w Przedszkolu Publicznym nr 9 oraz Zespole Szkół Specjalnych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Mają one na celu modernizację energetyczną budynków wpływającą na zmniejszenie zapotrzebowania na energię przez przedmiotowe obiekty.

W budynku Przedszkola Publicznego nr 9 wymieniono już stolarkę okienną. Trwają prace związane z ociepleniem dachu i ścian zewnętrznych budynku, odkopywane i ocieplane są także ściany fundamentowe. Ze względu na brak dzieci w placówce, w salach etapami prowadzona jest wymiana instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Rozpoczyna się także kompletny remont pionu kuchennego. W przypadku powrotu dzieci przed jego zakończeniem, wyżywienie do placówki będzie dowożone. Ponadto w ramach inwestycji planowana jest także wymiana drzwi zewnętrznych, grzejników oraz modernizacja c.w.u. Wartość prowadzonych prac wynosi 2.487.905,19 zł, w tym dofinansowanie w kwocie 1.384.850,95 zł.

W budynku Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5 trwają prace termomodernizacyjne ścian zewnętrznych oraz wymieniana jest instalacja elektryczna w piwnicy. Kończone są obróbki blacharskie i orynnowanie. Ocieplono już stropodach i wykonano warstwę z papy termozgrzewalnej na dachu. Prace obejmują także wymianę okien w piwnicach, modernizację instalacji c.w.u., systemu grzewczego oraz opraw ze źródłami jarzeniowymi i żarowymi na oprawy z energooszczędnymi źródłami typu LED. Koszt przedsięwzięcia wynosi 2.770.000 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 1.732.391,67 zł.

- To długo oczekiwane inwestycje, które z pewnością wpłynął na komfort opieki i nauczania w obu tych placówkach, jednocześnie pozytywnie wpływając na ochronę środowiska – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Inwestycje są realizowane przy wsparciu środkami z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi Priorytetowej V. Gospodarka niskoemisyjna. Działanie 5.3 Efektywność energetyczna w sektorze mieszkaniowym i budynkach użyteczności publicznej. Poddziałanie 5.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach publicznych w tym budownictwo komunalne. Zakończenie projektu przewidziane jest w kwietniu 2021 roku.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe