Komputery dla szkół powiatu kolneńskiego z programu „Zdalna szkoła”

  • 29.04.2020, 09:13
  • Red
Komputery dla szkół powiatu kolneńskiego z programu „Zdalna szkoła”
70 tysięcy złotych na zakup laptopów i tabletów do nauki zdalnej otrzymał Powiat Kolneński. Są to pieniądze z programu “Zdalna szkoła”, który prowadzi Ministerstwo Cyfryzacji. Jest on finansowany z budżetu Unii Europejskiej.

Powiatowi Kolneńskiemu przyznano środki w wysokości 70 tysięcy złotych na zakup laptopów dla I liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, Zespołu Szkół Technicznych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kolnie – mówi dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Oświaty, Sławomir Zalewski

Na realizację projektu „Zdalna szkoła” Ministerstwo przeznaczyło 186 milionów złotych. Nie przewiduje on wkładu własnego ze strony samorządu. W gminie lub powiecie, które przystąpiły do jego realizacji możliwe jest wydanie na zakup sprzętu od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów na ich terenie. Ze względu na nową sytuację i nowe potrzeby podejmowane są różne działania przez państwo i firmy prywatne. Ich celem jest m.in. wspieranie nauczycieli i uczniów.

Wszyscy wiemy z jakimi trudnościami muszą się zmierzyć uczniowie i nauczyciele w obecnej sytuacji. Zdalne nauczanie jest zupełnie inne od tradycyjnego i związane są z tym zupełnie inne trudności. Między innymi z niezbędnym sprzętem do nauki. Dlatego Starostwo Powiatowe w Kolnie zabiegało o grant w wysokości 70 tysięcy złotych na zakup komputerów do szkół. Udało nam się te środki zdobyć. Będą one przekazane do szkół i będą wsparciem dla uczniów i nauczycieli, żeby jakość zdalnego nauczania była jak najlepsza – mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama

Obecnie pozostał ostatni etap projektu - zakup komputerów i przekazanie ich do szkół.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe