Kolejne izolatorium w regionie

  • 29.04.2020, 10:55 (aktualizacja 29.04.2020, 11:21)
  • Red
Kolejne izolatorium w regionie
To już szóste izolatorium w województwie podlaskim. Tym razem utworzone zostało przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego w Białymstoku. W izolatorium przebywać mają osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą być w izolacji domowej.

Podlaski Urząd Wojewódzki przekazał wiadomość, że obiektem przeznaczonym do pełnienia funkcji izolatorium przy Szpitalu MSWiA w Białymstoku jest Kompleks Hotelowy "Nad Zalewem" w Wasilkowie.

To szóste izolatorium w województwie podlaskim utworzone w związku z pandemią SARS-CoV-2 w Polsce. Podobne ośrodki funkcjonują już w Łomży, Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Augustowie oraz Suwałkach. Przebywają w nich osoby, oczekujące na wyniki na obecność wirusa COVID-19 bądź chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą być w izolacji domowej.

We wszystkich izolatoriach, pobyt zalecany jest przez specjalistów. W miejscach tych, świadczona będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, lecz mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane, a także osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby. Izolatoria są uruchamiane zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2020. Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe