Przyjaciele Moniuszki z życzeniami dla kompozytora - [VIDEO]

  • 02.05.2020, 09:34 (aktualizacja 02.05.2020, 12:50)
  • Tylko dobre informacje na majówkę
Przyjaciele Moniuszki z życzeniami dla kompozytora - [VIDEO]
Łomżyńscy Filharmonicy w dniu urodzin Stanisława Moniuszki, zapraszają na swój kolejny koncert internetowy. 5 maja o godzinie 18:30 na stronie internetowej www.filharmonia.lomza.pl wystąpi aż trójka solistów: Katarzyna Rzymska, Marta Wróblewska oraz Witold Żołądkiewicz, a w programie znajdą się między innymi najpiękniejsze pieśni Stanisława Moniuszki. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

Katarzyna Rzymska to znany już łomżyńskim melomanom sopran, który obecnie współpracuje z Operą w Zurychu (Szwajcaria). Laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, występująca na deskach wielu teatrów operowych w całej Europie.

Marta Wróblewska jest laureatką nagrody polskiej nagrody przemysłu fonograficznego FRYDERYK (2009). Została także wyróżniona przez brytyjski magazyn Gramophone. Występuje z czołowymi filharmoniami w Polsce oraz na wielu międzynarodowych festiwalach.

Witold Żołądkiewicz obecnie związany jest z Polską Operą Królewską, ale gościnnie występuje w niemal wszystkich operach w Polsce oraz na deskach wielu teatrów zagranicznych często kreując główne role. Brał udział w międzynarodowych festiwalach, m.in. w Niemczech, na Węgrzech i w Libanie.

W programie koncertu oprócz dzieł Stanisława Moniuszki znajdą się również kompozycja Michała Kleofasa Ogińskiego, Henryka Wieniawskiego i Kazimierza Hofmana.

Tylko dobre informacje na majówkę

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe