Startuje przetarg na podlaski odcinek S19

  • 05.05.2020, 09:10
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Startuje przetarg na podlaski odcinek S19
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 oraz odcinka drogi krajowej nr 65, które utworzą Południową Obwodnicę Białegostoku. Ekspresowa obwodnica miasta powstanie jako część międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Via Carpatia.

międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Via Carpatia.

- Ogłaszamy przetarg na realizację pierwszych odcinków szlaku Via Carpatia w województwie podlaskim - informował w czwartek (30.04) Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury. - Inwestujemy w drogi w każdym regionie naszego kraju, ponieważ wierzymy, że zrównoważony rozwój jest najlepszą odpowiedzią na wyzwania stawiane przez dzisiejszą rzeczywistość gospodarczą.

Przetarg dotyczy dwóch odcinków : Białystok Zachód - Księżyno i Księżyno - Białystok Południe w standardzie drogi ekspresowej i odcinek Białystok Południe-Grabówka w standardzie drogi głównej ruchu przyspieszonego.

Jak podkreśla Rafał Weber, Wiceminister Infrastruktury - nowe obejście Białegostoku i łącznik do drogi krajowej 65 uwolni mieszkańców miasta od uciążliwego ruchu ciężarowego. Dzięki tym inwestycjom zwiększy się poziom bezpieczeństwa i zmniejszy zanieczyszczenie powietrza w mieście.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i buduj”. Podpisanie umów zaplanowano na IV kwartał br., a budowę na lata 2022-2024.

W ramach inwestycji powstaną dwa dwujezdniowe fragmenty drogi ekspresowej S19, przystosowane do ciężkiego ruchu. Rodzaj konstrukcji nawierzchni, beton cementowy czy asfalt, wybierze wykonawca. Na trasie powstaną 3 węzły:

Białystok Księżyno, skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 678,

Białystok Starosielce, połączenie z jedną z głównych ulic Białegostoku - ul. Popiełuszki,

Węzeł Białystok Południe, skrzyżowanie z DK65, węzeł zapewni relację Białystok – Lublin oraz do granicy państwa w Bobrownikach.

Odcinek DK65 przy węźle Białystok Południe będzie dwujezdniowy na długości ok. 1 km.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe