Blisko 2,7 mln zł na edukację i rehabilitację wad postawy u dzieci

  • 07.05.2020, 11:07 (aktualizacja 07.05.2020, 16:01)
  • Red
Blisko 2,7 mln zł na edukację i rehabilitację wad postawy u dzieci pixabay
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, samorządowcy przekazali blisko 2,7 mln zł na osiem projektów mających na celu profilaktykę wad postawy u dzieci. Środki trafią m.in. do Łomży, która otrzymała 424 tys. zł.

Zarząd województwa podlaskiego postanowił przekazać blisko 2,7 mln zł na edukację i rehabilitację wad postawy u dzieci. W sumie jest to osiem projektów, które obejmują m.in. element edukacyjny, czyli zajęcia z zakresu profilaktyki wad postawy u dzieci. Ponadto, prowadzone będą również zajęcia terapeutyczne, które skierowane są do dzieci z wykrytą wadą postawy bądź zaburzeniem rozwoju ruchu, a które polegają na leczeniu i rehabilitacji.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Łomżyńskie Forum Samorządowe otrzymało 424 tys. zł na profilaktykę wad postawy w mieście Łomża, a także 381 tys. zł w powiecie łomżyńskim. Ponadto 351 tys. zł w powiecie grajewskim, 291 tys. na profilaktykę w powiecie kolneńskim oraz 321 tys. zł w powiecie zambrowskim. Natomiast Fundacja Forum Inicjatyw Rozwojowych dostała 245 tys. zł na profilaktykę w powiecie hajnowskim, a także 278 tys. zł w powiecie siemiatyckim. Z kolei Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej (NZOZ) Zakład Fizykoterapii i Rehabilitacji Leczniczej otrzymało dotację w wysokości 400 tys. zł na kompleksową profilaktykę zdrowotną dzieci w wieku 5-14 lat zamieszkałych w powiecie wysokomazowieckim.

Przedsięwzięcia te zostały zgłoszone na nabór w ramach poddziałania 7.2.1 (Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Cała wartość wynosi 2,8 mln zł, a dofinansowanie stanowi 2,7 mln zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe