Jak teraz wygląda Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży? [VIDEO]

  • 08.05.2020, 12:27 (aktualizacja 08.05.2020, 12:53)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Jak teraz wygląda Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży? [VIDEO]
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego jest instytucją cieszącą się znakomitą reputacją i zapewniającą wysoką jakość sztuki muzycznej. Do pełnego wykorzystania jej ogromnego potencjału artystycznego brakuje przede wszystkim odpowiedniej sali koncertowej.

To jednak niebawem się zmieni, gdyż do końca roku planowane jest zakończenie przebudowy i rozbudowy jej siedziby przy ul. Nowej 2 w Łomży – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.


Filharmonia Kameralna do części budynku po dawnym Urzędzie Wojewódzkim z salą widowiskową wprowadziła się w 2007 roku. W połowie 2014 roku  zakończyły się prace związane z pierwszym etapem rozbudowy i przebudowy tego obiektu pod potrzeby filharmoników, które objęły jego część administracyjną. Realizację kolejnego etapu rozpoczęto w 2016 roku. Okazało się wówczas, że posiadana dokumentacja projektowa jest wadliwa i należy ją zmienić. - Zależy mi, żeby nowa siedziba była piękną wizytówką naszego miasta. Z tego też względu nanosimy poprawki w projekcie, który był tworzony jeszcze w poprzedniej kadencji. Marzeniem moim, jak i nas wszystkich jest to, aby ten obiekt spełnił oczekiwania nawet najwytrawniejszych melomanów – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podczas jubileuszu 40-lecia FKWL. Wiązało się to z przesunięciem w czasie realizacji inwestycji, a jej wysokie koszty powodowały podzielenie tego etapu na kolejne części. Ostatecznie zakończenie całości robót budowlanych planowane jest w tym roku.

Wykonano już m.in. ocieplenie i elewację systemową wraz z montażem napisu, zakończono wykonywanie ścianek działowych, rozbudowę łącznika o pomieszczenia szatni, wykonywanie okładzin ściennych i podłogowych w toaletach. Trwa wykonywanie montażu ustrojów akustycznych sali widowiskowej oraz foyer, jak również wyposażanie obiektu w urządzenia technologii filharmonicznej. Na ukończeniu jest instalacja wody zimnej i ciepłej, instalacja hydrantowa, wewnętrzna kanalizacja sanitarna, montaż wentylacji mechanicznej oraz instalacji C.O. i ciepła technologicznego. Trwają prace związane z montażem dozorowego systemu telewizyjnego wraz z systemem sygnalizacji włamania i napadu, wewnętrznych linii zasilających oraz instalacji odgromowej i pozostałych instalacji elektrycznych. Łączna wartość wykonanych w ramach umowy robót wynosi 6 milionów złotych, co stanowi 36 proc. całkowitego zaangażowania.

 Dzięki staraniom prezydenta Mariusza Chrzanowskiego inwestycja jest dofinansowana w kwocie 3,2 mln zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki dodając, że wartość realizowanych prac wynosi 17.045.135,78 zł.
 

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe