Oddział geriatryczny w Kolnie jest przygotowany do przyjmowania pacjentów

  • 11.05.2020, 15:31 (aktualizacja 11.05.2020, 15:51)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Oddział geriatryczny w Kolnie jest przygotowany do przyjmowania pacjentów
Nowoczesne wyposażenie i komfortowe warunki leczenia - Oddział Geriatryczny kolneńskiego Szpitala obsługuje już pacjentów. Niestety, na razie bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (kontrakt jest realizowany z ryczałtu) - mówi dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie, Krystyna Dobrołowicz.

Oddział jest wyposażony i wyremontowany, ale nie możemy podpisać kontraktu, bo w związku z epidemią nie ma żadnych konkursów i umów. To ogranicza działalność Szpitala, chociaż z drugiej strony pacjentów jest dużo mniej. Bo nie ma planowanych hospitalizacji, a przyjmowani są tylko w sytuacjach zagrożenia życia. Ale kiedy będzie już możliwość podpisania kontraktu będzie to szansa dla Szpitala na nowe źródło dochodu i na rozwój. Już teraz jednak poprawiła się jakość leczenia pacjentów - mówi Krystyna Dobrołowicz.

Oddział Geriatryczny został utworzony z wydzielonej części Oddziału Wewnętrznego. Było to możliwe dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego (1,7mln zł), Powiatu Kolneńskiego (424 tys. zł) oraz środków własnych szpitala (14,7 tys. zł). Dzięki tym pieniądzom można było zrobić remont pomieszczeń i kupić niezbędny sprzęt.  Oddział został utworzony "od podstaw”. Konieczne było przeprowadzenie robót budowlanych, żeby wyodrębnić pomieszczenia z części Oddziału Wewnętrznego.  

Teraz do dyspozycji pacjentów są odnowione sale z łazienkami, wyremontowany jest także korytarz. I co najważniejsze, na Oddziale jest nowy i bardzo nowoczesny sprzęt, m.in.: respiratory, pompy infuzyjne, przyłóżkowe aparaty USG, zestawy do intubacji i wentylacji. A także łóżka sterowane elektrycznie, materace przeciwodleżynowe, pionizatory, podnośniki pneumatyczne, wózek do transportu oraz sprzęt rehabilitacyjny.  Do dyspozycji jest też ambulans sanitarny wraz z wyposażeniem do przewozu pacjentów. 

Nowe Oddziały w Szpitalu to przede wszystkim lepsza opieka medyczna dla mieszkańców Powiatu Kolneńskiego. Zwłaszcza dla tych, którzy przez wiele lat nie mogli liczyć na specjalistyczne leczenie - czyli dla naszych seniorów. Teraz szpital dysponuje sprzętem dostosowanym do ich potrzeb. Mogą też leczyć się w komfortowych warunkach. Nowe Oddziały to także szansa dla Szpitala na dodatkowe dochody. Niestety ze względu na panujące ograniczenia, związane z epidemią, Szpital nie może podpisać nowych kontraktów. Liczymy jednak na to, że Fundusz jak najszybciej zacznie organizować konkursy i podpisywać nowe umowy. - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

 

Dzięki utworzeniu Oddziału Geriatrycznego pacjenci mogą być leczeni w nowoczesnej placówce. Mają zagwarantowaną lepszą opiekę, a personel medyczny może pracować z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. 

W ramach tego samego projektu zmodernizowany został Oddział Paliatywny i doposażone Hospicjum Domowe - min w nowy sprzęt, także do rehabilitacji, i karetkę do przewożenia pacjentów 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe