Łomża z szansą na kino samochodowe?

  • 13.05.2020, 15:52
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Łomża z szansą na kino samochodowe? UM Łomża
Pandemia koronawirusa i sytuacja epidemiczna w kraju wymuszają zmiany w planowanych na lato wydarzeniach kulturalno – rozrywkowych w naszym mieście. Wiadomo już, że nie odbędzie się szereg imprez w ramach „Łomżyńskich Wakacji”. Jest jednak szansa, że uda się zorganizować kino plenerowe, choć w innej niż dotychczas formule.

Jak informuje Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza, „Łomżyńskie Wakacje” to cykl wydarzeń kulturalno – rozrywkowych, organizowanych od kilku lat we wszystkie weekendy lipca i sierpnia przez Urząd Miejski we współpracy z jednostkami podległymi. W tym roku także planowany był szereg ciekawych wydarzeń, które ze względu na obecną sytuację nie będą mogły się odbyć. Dotyczy to m.in. „Wieczorów Kabaretowych” oraz „Dyskoteki Pod Gwiazdami”.

Jednym z charakterystycznych przedsięwzięć organizowanych w wakacje jest „Letnie Kino Plenerowe”. Wydarzenie odbywające się w letnie piątkowe wieczory w ogrodzie Domku Pastora, w znanej kinomanom formule w tym roku także się nie odbędzie. Czynione są jednak starania, aby zorganizować „Letnie samochodowe kino plenerowe”. Byłoby to rozwiązanie pozwalające na ciekawe spędzenie czasu podczas sytuacji epidemicznej w naszym kraju. W cztery lipcowe i pięć sierpniowych niedziel planowanych jest dziewięć takich seansów filmowych. Wysłane przez samorząd zaproszenia do złożenia ofert na jego prowadzenie dotyczy m.in. zapewnienia zestawu kinowego optymalnego dla kina samochodowego na około 50 samochodów osobowych, z projektorem min. 8000 ANSI lumenów oraz nagłośnieniem poprzez fale radiowe odbierane przez radioodbiorniki. Miejsce oraz dokładny repertuar zostaną ustalone po wyborze wykonawcy, planowanym na początek czerwca br.

Cieszący się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz stanowiący doskonałą promocję miasta, transmitowany na antenach TVP koncert „Lato, Muzyka, Zabawa”, także nie dojdzie do skutku. Telewizja Polska pracuje jednak nad alternatywą dla tego wydarzenia. Jest natomiast szansa, że jeżeli pozwoli na to sytuacja, pod koniec sierpnia odbędzie się „Gościniec Łomżyński – Zasmakuj w Łomży”. Warto podkreślić, że z planów sponsorowania tej imprezy nie rezygnuje firma Van Pur S.A. Możliwe, że przynajmniej w ograniczonym zakresie, odbędzie się także Cafe Kultura. Jego organizację MDK-DŚT tradycyjnie planuje przy Galerii Pod Arkadami.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe