Wernisaż online

  • 15.05.2020, 10:17 (aktualizacja 15.05.2020, 10:26)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wernisaż online
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Filipa Popławskiego. Relacja na żywo z Galerii Pod Arkadami odbędzie się w piątek 15 maja na fan page'u o godz.18:00.

Filip Jan Popławski, artysta malarz, rocznik 1995. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa w pracowni prof. Teresy Miszkin w roku 2019.

Prace Filipa Popławskiego to ekspresyjne, drapane obrazy, malowane warstwowo, farbami olejnymi, zmieszanymi z piaskiem, kamieniami lub ususzonymi igłami. Tematami prac są najczęściej motywy zaczerpnięte z historii sztuki, między innymi są to katedry inspirowane pracami Monet i Beksińskiego, słoneczniki Van Gogh’a, zwierzęta w ruchu inspirowane zdjęciami Muybridge’a, czy sylwetki ludzkie i portrety inspirowane pracami Bacon’a i Rodin.

 

KONKURSY:

2015 - luty - konkurs dla uczniów szkół plastycznych i studentów kierunków artystycznych pt. „Warsztat i wyobraźnia. Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego”, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa, grafika komputerowa, praca pt. "Głowa",

2019 – wrzesień - konkurs dla młodych artystów pt. „A co z wartościami ”, Centrum Historii Zajezdnia, Wrocław, miejsce III w kategorii malarstwo za obraz "Bez tytułu I".

 

WYSTAWY:

2015 - luty - wstawa pokonkursowa pt. „Warsztat i wyobraźnia. Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie,

2015 - marzec - Wystawa indywidualna wernisaż połączony z premierą sztuki w Galerii Foyer teatru im.Stefana Jaracza w Olsztynie,

2017 - marzec - Galeria Debiut - Malarstwo/Wystawa Studentów wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku,

2017 - kwiecień - Mikstury Kultury w Gdańsku,

2017 - maj - Noc Muzeów w Gdańsku,

2017 - maj - wystawa indywidualna L’evej - L’entres Villes w Sopocie,

2018 - styczeń - Mikstury Kultury w Gdańsku,

2018 - grudzień - wystawa indywidualna „bez tytułu” w Galery69 w Dorotowie,

2019 - listopad - wystawa pokonkursowa dla młodych artystów pt. "A co z wartościami", Centrum Historii Zajezdnia, Wrocław.

Wernisaż można oglądać na fan page'u: https://www.facebook.com/mdk.dst/

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe