Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 132 - [VIDEO]

  • 17.05.2020, 11:05 (aktualizacja 17.05.2020, 11:11)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 132 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Ponad milion środków ochrony osobistej trafiło już do mazowieckich szpitali

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza i Unii Europejskiej do mazowieckich szpitali i stacji pogotowia do tej pory trafiło już ponad milion sztuk środków ochrony i blisko 15 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji. Maski, gogle, rękawiczki, kombinezony czy płyny do dezynfekcji to obecnie najbardziej rozchwytywane na rynku produkty ochrony osobistej. W przyszłym tygodniu na Mazowsze dotrze kolejna dostawa z Chin.


Rusza projekt mający pomóc szkołom w zdalnym nauczaniu

Od dwóch miesięcy mniej więcej właśnie tak wygląda nowa – szkolna rzeczywistość. Musieli dostosować się do niej wszyscy. Zarówno uczniowie, ich rodzice, jak i nauczyciele. Jak przyznaje Beata Kotowska, nauczycielka matematyki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Nowida w Ostrołęce początki były trudne. 

 

 

Będzie nowy łącznik z obwodnicą Marek

Ruszają prace przy budowie nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 635 na terenie gmin Wołomin i Radzymin. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę w tej sprawie z firmą Colas Polska. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 19 milionów złotych. Środki na ten cel będą pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Mazowsza.


Aktywny senior, to szczęśliwy senior! 

Od prawie dwóch miesięcy nie są możliwe spotkania klubów seniora, zajęcia w ramach uniwersytetów trzeciego wieku ani inne aktywności wśród osób starszych. Czas pandemii zablokował wiele inicjatyw, w których braliby udział starsi mieszkańcy województwa. Jednak organizacje pracujące na ich rzecz muszą być przygotowane na moment, gdy codzienne życie tych osób wróci do dawnego rytmu. Dlatego Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej zorganizowało otwarty konkurs ofert. Wybrano w nim organizacje pozarządowe, które jeszcze w tym roku zrealizują wiele projektów sprofilowanych na seniorów. W sumie dofinansowanie z budżetu Mazowsza, na kwotę blisko 2 milionów 300 tysięcy złotych, otrzymało 41 organizacji. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe