„Karol Wojtyła. Narodziny”

  • 17.05.2020, 11:12 (aktualizacja 17.05.2020, 11:18)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
„Karol Wojtyła. Narodziny”
Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza do obejrzenia wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera nas w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Od narodzin małego Lolka po dorosłe życie Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska można prześledzić  powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybrać się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne plansze wystawy, witamy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądamy się jego posłudze w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszymy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i od początku maja można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Długiej 13 (I piętro, pokój 109).

Jubileusz jest okazją by osobiście przywołać postać Wielkiego Papieża, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zachęca mieszkańców do dzielenia się swoimi pamiątkami związanymi z wizytą Jana Pawła II w Łomży,  bądź z innych spotkań z tą wielką postacią. Pamiątki, zdjęcia można przynosić do Działu Informacyjno-Bibliograficznego pokój nr 212, gdzie po zeskanowaniu i odpowiedni opisaniu zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 86 216-54-81 wew. 25. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe