Pracownik urzędu marszałkowskiego zakażony koronawirusem

  • 17.05.2020, 18:14
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Pracownik urzędu marszałkowskiego zakażony koronawirusem
U jednego z pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Jak informuje Izabela Smaczna –Jurczykowska rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, w urzędzie wdrażane są procedury, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom pracującym w instytucji oraz jej klientom.

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego od poniedziałku (18 maja 2020 roku) do odwołania budynki urzędu marszałkowskiego przy ul. Wyszyńskiego, Poleskiej i św. Rocha będą nieczynne. W tym czasie trwać będzie dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w tych lokalizacjach.

Osoby z najbliższego otoczenia zarażonego pracownika zostały objęte kwarantanną. Decyzją Marszałka Województwa Podlaskiego pracownicy, którzy mieli kontakt z zarażonym zostaną profilaktycznie poddani testom na obecność koronawirusa. Z kolei pracownicy departamentów i biur, mieszczących się w wymienionych budynkach, a także Zarząd Województwa Podlaskiego od poniedziałku wykonują swoje zadania zdalnie.

Zarażony pracownik nie miał bezpośredniego kontaktu z klientami UMWP.

- Sytuacja w urzędzie marszałkowskim jest pod kontrolą. Wdrażamy odpowiednie procedury, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz klientów urzędu są dla nas najważniejsze. Naszemu pracownikami życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – piszę w mediach społecznościowych Artur Kosicki marszałek województwa podlaskiego.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe