Łomżyńskie obchody 100 - lecia urodzin Św. Jana Pawła II [VIDEO i FOTO]

  • 18.05.2020, 14:07 (aktualizacja 18.05.2020, 15:30)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńskie obchody 100 - lecia urodzin Św. Jana Pawła II [VIDEO i FOTO]
Modlitwą przed pomnikiem Św. Jana Pawła II, znajdującym się przed gmachem seminarium duchownego rozpoczęły się w Łomży obchody 100-lecia urodzin papieża. Modlitwie przewodniczył ojciec Jan Bońkowski z klasztoru Braci Mniejszych Ojców Kapucynów. Uroczystości były okazją do refleksji związanej z życiem i nauczaniem papieża.

- Jan Paweł drugi jest patronem naszego seminarium a także ojcem duchowym kolejnych pokoleń. Był obecny w czasach powojennych kiedy dominował system komunistyczny. My najlepiej pamiętamy papieża z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, kiedy powiedział znamienne słowa, "Niech zstąpi Duch Twój i odmieni oblicze Ziemi". Myślę, że każdy bez względu na wiek może czuć się pokoleniem Jana Pawła II - mówi ksiądz dr Jarosław Kotowski rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Rocznicowe obchody to okazja do wspomnień i osobistej refleksji.

- Pamiętamy spotkania Jana Pawła II z rodakami. Też uczestniczyłem w kilku takich spotkaniach. Byłem z rodziną na spotkaniu z papieżem w Łomży. Uczestniczyliśmy także z żoną w prywatnej pielgrzymce do Rzymu. To są niesamowite przeżycia, o których pamięta się przez całe życie - wspomina Marek Komorowski senator RP.

 

 

Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego zwraca uwagę na wyjątkowość osoby papieża.

- Jan Paweł drugi był osobą która w historii Polski dawno się nie zdarzyła. Postawą życiową, nauczaniem ukształtował nowych Polaków. Wsłuchiwaliśmy się w jego kazania i chcemy tak jak On zło dobrem zwyciężać - mówi wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś.

Wartę honorową przed pomnikiem papieża zaciągnęli bracia kurkowi.

- Dla nas członków Bractwa Kurkowego najważniejsze jest to, że był wśród nas. Wszyscy pamiętamy czerwiec 1991 roku kiedy papież był w Łomży. Spotkał się z mieszkańcami miasta i całej diecezji na błoniach przy kościele Miłosierdzia Bożego. Pierwszy raz w dziejach naszej kochanej Łomży papież przyjechał do nas. Przyjęliśmy go z wielką radością i serdecznością. Pamiętamy to wszyscy do dzisiejszego dnia. To były najpiękniejsze dni w dziejach naszego miasta - przyznaje Bernard Szymański z Łomżyńskiego Bractwa Kurkowego.

W czasie spotkania mieszkańcy Łomży, przedstawiciele parlamentu i samorządu zapalili znicze i złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe