Obwodnica Szczuczyna oddana do użytku [VIDEO]

  • 18.05.2020, 15:43 (aktualizacja 18.05.2020, 16:11)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Obwodnica Szczuczyna oddana do użytku  [VIDEO]
W piątek (15 maja) odbyło się oficjalne oddanie obwodnicy Szczuczyna do użytku. W uroczystości wzięli udział m.in. Rafał Weber wiceminister infrastruktury, poseł Lecz Antoni Kołakowski czy przedstawiciele zarządu województwa podlaskiego.

 Druga część obwodnicy Szczuczyna została oficjalnie oddana do użytku. Od 15 maja kierowcy mogą korzystać z jezdni, która jest częścią drogi ekspresowej S61, czyli Via Baltica.

Podczas uroczystości wskazywano m.in. że zakończona inwestycja pozwoliła na zwiększenie kategorii drogi. Warto podkreślić, że nowo utworzona droga wiąże się również z rozwojem samego województwa podlaskiego. Ponadto, obwodnica Szczuczyna będzie częścią drogi ekspresowej S61, tzw. Via Baltici, która jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w skali kraju, ale i Europy. Jej ukończenie planowane jest w 2023 r.

Całkowity koszt dobudowy ponad sześcio kilometrowego odcinka drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna wyniósł 75 mln zł.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe