TLiA oraz Muzeum Północno-Mazowieckie z dofinansowaniem

  • 19.05.2020, 07:59
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
TLiA oraz Muzeum Północno-Mazowieckie z dofinansowaniem
Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór wniosków do programu "Kultura w sieci", finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowanie na kwotę 62 tys. zł otrzymały łomżyńskie instytucje: Teatr Lalki i Aktora oraz Muzeum Północno-Mazowiecki. Łącznie napłynęło 5 948 zgłoszeń.

Jak informuje Grzegorz Daniluk "Kultura w sieci" to program rządowy, która ma wspomóc instytucje kultury w realizowaniu projektów na czas stanu epidemicznego. Na ten cel przeznaczono łącznie 80 mln zł, z czego 60 mln zł trafi dla instytucji i organizacji kultury, zaś 20 mln zł przeznaczono na stypendia dla artystów.

Do programu dotacyjnego zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na kwotę 471 mln zł. Komisja wyłoniła 1182 zwycięskich projektów. Najwięcej z nich, bo 562, dotyczy wydarzeń kulturalnych online, m.in. koncertów, spektakli, czytań czy spotkań z twórcami i artystami czy wirtualnych oprowadzań. Dotację otrzymały łomżyńskie instytucje kultury: Teatr Lalki i Aktora – 53 000 zł i Muzeum Północno-Mazowieckie – 9 000 zł.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe