Urząd Marszałkowski stopniowo wraca do pracy

  • 19.05.2020, 09:11
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Urząd Marszałkowski stopniowo wraca do pracy
Po tym jak u jednego z pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 budynek przy ul. Poleskiej w Białymstoku przeszedł gruntowną dezynfekcję. Jak informuje Izabela Smaczna – Jórczykowska rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, po jej zakończeniu część pracowników rozpoczęła dziś pracę. Są to osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z zarażonym pracownikiem (np. pracujące do tej pory zdalnie).

Przy ul. Poleskiej znajdują się departamenty zajmujące się realizacją Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, czyli wdrażaniem funduszy unijnych w województwie. Już od połowy marca, podobnie, jak w całym urzędzie, sprawy w tych departamentach można było załatwiać wyłącznie online lub telefonicznie. Ten sposób załatwiana spraw urzędowych nadal będzie obowiązywać.

- Dziś dezynfekowane są budynki przy ul. Wyszyńskiego i św. Rocha. Planujemy, że już jutro do pracy wróci część pracujących tam osób – informuje Izabela Smaczna-Jurczykowska.

Wczoraj zostały wykonane pierwsze testy na obecność koronawirusa u pracowników urzędu, którzy mogli być narażeni na kontakt z zarażonym pracownikiem. Testy są wykonywane w mobilnym punkcie pobrań przy Białostockim Centrum Onkologii. Dziś badania zostaną przeprowadzone u kolejnych pracowników UMWP. Do czasu otrzymania wyniku, osoby te pozostają w domach i pracują zdalnie.


 

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe