Więziennicy z Czerwonego Boru oddają krew

  • 20.05.2020, 09:56
  • Red
Więziennicy z Czerwonego Boru oddają krew
Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze oddali honorowo krew. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa w kraju, przez co w mury jednostki zawitał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Białegostoku.

Pandemia SARS-CoV-2 w Polsce spowodowała dramatyczny spadek liczby krwiodawców w kraju. Sytuacja jest na tyle poważna, że stanowi zagrożenie dla pacjentów wymagających podawania krwi bądź jej składników. Zakład Karny w Czerwonym Borze odpowiedział na apel kierowany przez centra krwiodawstwa, by nie rezygnować z oddawania krwi w tak trudnym czasie.

W związku z tym w mury więzienia zawitał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Białegostoku. Przy zachowaniu dodatkowych procedur zwiększających bezpieczeństwo dawców i personelu medycznego przystąpiono do pobierania krwi. Każdy z dawców musiał wypełnić specjalne ankiety i był objęty procedurą mierzenia temperatury ciała.

Akcja krwiodawstwa to nie jedyny odzew na potrzeby wywołane pandemią. Już od pierwszych dni ogłoszenia stanu epidemii w kraju więziennicy przystąpili do szycia maseczek ochronnych. Tysiące maseczek powędrowały do najbardziej potrzebujących placówek służby zdrowia w Łomży, Ostrowi Mazowieckiej i Zambrowa. Wśród obdarowanych znalazła się również Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego niosąca pomoc bezdomnym, biednym i cierpiącym. Zakład wsparł również Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz Grupę Ratowniczą „Nadzieja”, która na co dzień zajmuje się transportem chorych na COVID-19.

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe