Kronika Województwa Podlaskiego 618 [VIDEO]

  • 21.05.2020, 08:30 (aktualizacja 21.05.2020, 10:01)
  • Red
Kronika Województwa Podlaskiego 618 [VIDEO]
Wiadomości z województwa podlaskiego.

Zarząd województwa z apelem o przywrócenie łomżyńskiego szpitala


Przekształcenie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny spotkało się z licznymi protestami zarówno personelu medycznego jak i mieszkańców, a także pozbawiło ich podstawowej opieki medycznej. W związku z tym zarząd województwa podlaskiego wystosował pismo do wojewody podlaskiego o cofnięcie decyzji.  

 

Nowa obwodnica Szczuczyna już otwarta

Druga część obwodnicy Szczuczyna została oficjalnie oddana do użytku. Od 15 maja kierowcy mogą korzystać z jezdni, która jest częścią drogi ekspresowej S61. To trzeci gotowy odcinek po fragmencie obwodnicy Augustowa oraz Suwałk.

Dwa szpitale z regionu z dodatkowymi pieniędzmi na walkę z koronawirusem

Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku, a także Szpital Wojewódzki w Suwałkach otrzymają dodatkowe 2,5 mln zł na walkę z Covid-19. To efekt zwiększenia budżetu o 3 mln euro z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

 

Ochrona podlaskiego dziedzictwa

Zarząd województwa podlaskiego przeznaczył rekordowe środki na ochronę zabytków. Co ważne, wspierane jest także kształcenie odpowiednich kadr konserwatorskich.
 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe