Padło 3 tysiące pytań od podatników do podlaskiej KAS

  • 21.05.2020, 12:27
  • Żródło: podlaska KAS
Padło 3 tysiące pytań od podatników do podlaskiej KAS
Blisko 3 tys. odpowiedzi na pytania podatników udzielili pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku obsługujący specjalną infolinię podatkową, która na czas kampanii PIT została utworzona w ramach podlaskiej KAS.

Specjalny, dodatkowy numer został uruchomiony pod koniec lutego, jako wsparcie Krajowej Informacji Skarbowej, czyli ogólnopolskiej infolinii podatkowej, której obciążenie znacząco wzrasta w czasie kampanii PIT. Oprócz udzielania informacji telefonicznych, urzędnicy zaangażowani w obsługę podlaskiego numeru odpowiadali także na pytania przesyłane przed podatników e-mailem.

Do dziś urzędnicy obsługujący infolinię pomogli blisko 2400 podatników, którzy zdecydowali się zadzwonić na dodatkowy numer. Ponadto odpowiedzieli na blisko 600 pytań dotyczących rozliczenia za 2019 r. przesłanych e-mailem.

W związku z tym, że podatnicy mają w tym roku więcej czasu na rozliczenia infolinia będzie czynna do końca maja. Z pomocy w zakresie rozliczenia PIT za 2019 rok można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15 pod nr. tel. 538 632 162.

Wsparcie podatników w zdalnej formie ma dla nas w tym roku szczególne znaczenie, przede wszystkim ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia. Oprócz możliwości załatwienia swoich podatkowych spraw poprzez strony: www.podatki.gov.pl i www.biznes.gov.pl można skorzystać z infolinii KIS, infolinii podlaskiej KAS, a także specjalnych, dedykowanych numerów telefonicznych działających w poszczególnych urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach poszczególnych urzędów.

Źródło: podlaska KAS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe