Od 1 czerwca szpital w Łomży przestaje być jednoimienny [VIDEO]

  • 21.05.2020, 19:38 (aktualizacja 22.05.2020, 11:37)
  • Red
Od 1 czerwca szpital w Łomży przestaje być jednoimienny [VIDEO]
Podczas konferencji prasowej ogłoszono, iż Szpital Wojewódzki w Łomży przestaje pełnić funkcję szpitala jednoimiennego. Decyzję przedstawili m.in. Dariusz Piontkowski minister edukacji narodowej i Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Wiemy już, że Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży od 1 czerwca przestaje pełnić funkcję jednoimiennego szpitala zakaźnego. W konferencji prasowej brali udział Dariusz Piontkowski- minister edukacji narodowej, Waldemar Kraska- wiceminister zdrowia, Bohdan Paszkowski- wojewoda podlaski oraz Artur Kosicki- marszałek województwa podlaskiego.

Jak podkreślał Dariusz Ponitkowski, minister edukacji narodowej, oprócz dwóch ognisk w kraju, liczba zakażeń na koronawirusa nie wzrasta. Stąd też decyzja polskiego rządu o tym, aby stopniowo przywracać normalne funkcjonowanie w różnych dziedzinach życia.

 

 

Również, Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, po konsultacjach z ministrem zdrowia, także stwierdził, iż obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju pozwala podjąć tę decyzję.

Wojewoda podlaski wydał polecenie Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży, aby od 1 czerwca realizował świadczenia medyczne zakontraktowane przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wszystkim pacjentom, nie tylko tym z podejrzeniem zakażania lub zakażonych na COVID-19. Jednocześnie placówka jest zobowiązana do tego, aby nadal zagwarantować opiekę takim osobom.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży mimo, że będzie przyjmował wszystkich pacjentów, musi udzielać świadczeń osobom z podejrzeniem zakażenia lub zakażonym na koronawirusa w dziedzinach: hemiodializoterapii, nefrologii, neonatologii, położnictwa i ginekologii, neurologii, chorób płuc, chorób zakaźnych, okulistyki.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe