Ponadnarodowa współpraca Łomży

  • 26.05.2020, 08:52
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ponadnarodowa współpraca Łomży
Miasto Łomża pozyskało dofinansowanie w wysokości 99 269,00 zł na projekt współpracy ponadnarodowej pt. "Współpraca Ekonomii Społecznej - Lokalnych samorządów - Biznesu - NGO". Będzie on realizowany z samorządami Rejonu Solecznickiego (Litwa) i Miasta Pavlikeni (Bułgaria) oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska".

To kolejny etap naszej współpracy międzynarodowej, który ma na celu wspieranie grup najbardziej potrzebujących. Wspólnie z przedstawicielami samorządu, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych zamierzamy szukać najlepszych rozwiązań w zakresie ekonomii społecznej. Pozyskane środki pozwolą na organizację w Łomży spotkań roboczych i konferencji z naszymi miastami partnerskimi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Przedsięwzięcie ponadnarodowe ma na celu wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i przeciwdziałanie bezrobociu w zakresie ekonomii społecznej. Będzie składał się z rozwiązań i dobrych praktyk stosowanych przez partnerów zagranicznych, które będą zaadoptowane na potrzeby polskich instytucji. Jego grupę docelową będą stanowić przedstawiciele lidera i partnerów projektu oraz pracownicy Centrów Integracji Społecznej funkcjonujących w ramach projektu standardowego. Realizacja projektu jest przewidziana na okres 01.09.2020 – 28.02.2021.

Projekt współpracy ponadnarodowej będzie uzupełnieniem dotychczasowych działań prowadzonych w projekcie standardowym "Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego" realizowanym przez Lidera – Miasto Łomża w partnerstwie z powiatem łomżyńskim, zambrowskim, wysokomazowieckim, hajnowskim, siemiatyckim, miastem Kolno, gminą Boćki i Fundacją Forum Inicjatyw Rozwojowych.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe