PIT-y można złożyć do 1 czerwca - [VIDEO]

  • 27.05.2020, 14:14 (aktualizacja 27.05.2020, 15:56)
  • Red
PIT-y można złożyć do 1 czerwca - [VIDEO]
PIT-y można złożyć zarówno papierowo, jak i elektronicznie. Standardowo zeznania podatkowe do skarbówki można składać do końca kwietnia. Jednak z powodu pandemii koronawirusa resort finansów przedłużył możliwość składania PIT-ów do końca maja. Jednak mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej w zdecydowanej większości złożyli deklaracje do końca kwietnia.

 

 

Jednak 31 maja wypada w niedzielę, dlatego można to zrobić przez konsekwencji do 1 czerwca włącznie.

Dotyczy to wszystkich zeznań rocznych: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

 

PIT-y do 1 czerwca. Zasady
Dla osób, które rozliczają się na drukach PIT-37 i PIT-38 w internetowej usłudze Twój e-PIT zeznanie podatkowe zostało automatycznie zaakceptowane (jeśli wcześniej nie zostało złożone samodzielnie). Stało się tak 30 kwietnia - do tego dnia można było edytować wstępnie wypełnione przez skarbówkę zeznanie podatkowe w systemie Twój e-PIT.  

Gdyby okazało się, że automatycznie zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to nadal zrobić zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Osoby prowadzące działalność gospodarczą samodzielnie wypełniają i przesyłają zeznanie do urzędu skarbowego.

Po 30 kwietnia nadal można skorzystać z usługi i do 1 czerwca, poprzez opcję korekty deklaracji, która została automatycznie zaakceptowana, złożyć swój PIT. Składając korektę można w deklaracji zmienić wszelkie zawarte automatycznie informacje m.in. dane dotyczące ulg czy organizacji pożytku publicznego, której przekazujemy 1% podatku. 

Jeśli z rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to urząd skarbowy w terminie do 30 maja powiadomi o konieczności dopłaty podatku. Od momentu otrzymania tej informacji jest 7 dni na zapłatę. Po upływie tego czasu, ale nie wcześniej niż od 1 czerwca, będą naliczane odsetki. 


PIT. Kiedy zwrot?
Warto również samemu sprawdzić czy z deklaracji automatycznie zaakceptowanej w usłudze Twój e-PIT nie wynika kwota podatku do zapłaty, a jeżeli tak wpłacić ją do 1 czerwca. To ostatni moment na rozliczenie PIT bez konieczności zapłaty odsetek. 

Termin zwrotu nadpłaty podatku wynikającej z rocznych zeznań pozostaje bez zmian. Podatnicy, którzy złożyli zeznanie podatkowe elektronicznie otrzymają zwrot nadpłaty do 45 dni od dnia złożenia zeznania. Natomiast dla rozliczeń składanych papierowo termin ten wynosi 3 miesiące (90 dni).

 

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe