Szpital szykuje się do normalnej pracy

  • 27.05.2020, 14:49 (aktualizacja 27.05.2020, 16:41)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Szpital szykuje się do normalnej pracy
Szpital Wojewódzki w Łomży uruchomić ma w drugim tygodniu czerwca pierwsze swoje oddziały. Natomiast przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidywany jest na koniec czerwca. To pokłosie decyzji wojewody podlaskiego o zwolnieniu z jednoimienności placówki.

W dniu 21 maja Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski oficjalnie ogłosił decyzję o zwolnieniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży z jednoimienności. Wiadomo było, iż zacznie on przyjmować pacjentów nie zakażonych na COVID-19. Od tego momentu uruchomiono specjalne narzędzia mające służyć jak najszybszemu powrotowi placówce do poprzedniego stanu.

Jak informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży uruchomiła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom podczas przywracania szpitala do normalnej pracy.

Wiemy już, że po spełnieniu specjalnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia z dnia 22 maja 2020 r., pierwsze oddziały szpitalne wznowić mają pracę w drugim tygodniu czerwca. Natomiast przywrócenie szpitala w całości do dyspozycji pacjentów oraz pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych planowany jest pod koniec czerwca.

Co ważne, władze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wszczynają procedury, by placówka była w stu procentach bezpieczna dla pacjentów. Jak zaznaczają, personel przejść ma obowiązkową kwarantannę, to jedno z zaleceń rozporządzenia resortu zdrowia, a także badania w kierunku wykluczenia COVID-19. Ponadto, pomieszczenia szpitalne poddane zostaną dekontaminacji.

Natomiast poradnie specjalistyczne uruchomione zostaną od 1 czerwca. Zgodnie z listą oczekujących, pacjenci leczeni przewlekle zostaną poinformowani telefonicznie przez personel szpitala o dokładnych terminach swoich wizyt u lekarzy specjalistów. Pozostali pacjenci na wizytę muszą zarejestrować się telefonicznie.

Warto zaznaczyć, iż dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży przypomina, że stan zagrożenia nie został jeszcze odwołany, a pandemia SARS-CoV-2 wciąż trwa. W związku z tym, by zachować niezbędne środki bezpieczeństwa w poruszaniu się na terenie szpitala, a także przyjmowania pacjentów, wskazane jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu wizyty.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe