Marszałek Artur Kosicki z państwowym odznaczeniem

  • 28.05.2020, 10:40 (aktualizacja 28.05.2020, 10:46)
  • Red
Marszałek Artur Kosicki z państwowym odznaczeniem
Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył Artura Kosickiego, marszałka województwa podlaskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Podczas specjalnej uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odznaczenie wręczyła Halina Szymańska, szefowa kancelarii prezydenta.

Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który wręczyła Halina Szymańska, szefowa kancelarii prezydenta. To specjalne odznaczenie nadawane przez prezydenta Rzeczypospolitej oraz Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski.

Ceremonia zorganizowana została w Dniu Samorządu Terytorialnego, który jest upamiętnieniem pierwszych wyborów samorządowych w Polsce. W tym roku mija 30 lat od tamtego wydarzenia.

- Ten dzień to święto całej lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców gmin, powiatów oraz województw. Wspólnymi siłami tworzymy jedną wspólnotę, bez której samorząd nie mógłby funkcjonować – zaznacza Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Order Odrodzenia Polski jest drugim pod względem starszeństwa państwowym odznaczeniem cywilnym. Ustanowiony został w 1921 r. i nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami oraz za zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu. Zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju. Również za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, rozwoju gospodarki narodowej, a także za wybitną twórczość naukową, literacką czy artystyczną.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim obecni byli także wicemarszałek Senatu Marek Pęk oraz minister Adam Kwiatkowski.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe