Łomża i Stawiski z dofinansowaniem, by pomóc niepełnosprawnym

  • 28.05.2020, 16:04
  • Red
Łomża i Stawiski z dofinansowaniem, by pomóc niepełnosprawnym
Zarząd województwa podlaskiego przeznaczył ponad 2 mln zł na przystosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W sumie sześc placówek z regionu otrzyma dotacje w tym m.in. Miasto Łomża oraz Gmina Stawiski.

W ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), zarząd województwa podlaskiego postanowił przeznaczyć ponad 2 mln zł na przystosowanie budynków do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Jako zarząd województwa wspieramy inwestycje czy projekty, które mają na celu dostosowanie obiektów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami- tłumaczy Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Poprzez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jednym z beneficjentów jest Miasto Łomża. Dotacja, która wynosi 197 455 zł ma przyczynić się do przebudowy pomieszczeń w budynku Publicznego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Miejskiego Żłobka nr 2 przy ul. Spółdzielczej 8.

Gmina Stawiski natomiast otrzyma 1 200 000 zł na budowę hali sportowej przy ul. Polowej 12 w Stawiskach.

W związku z projektem, podlaskie władze podpisały już pierwszą w tym roku umowę, a mianowicie z Miastem Białystok.

- W ramach tej pomocy, podpisujemy pierwszą z sześciu umów. To umowa z Miastem Białystok na kwotę prawie 300 tys. zł. - mówi marszałek.

Umowa z Miastem Białystok dotyczy rozbudowy, przebudowy i modernizacji budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2, przy ul. Mazowieckiej 35. Dotacja wynosi 298 167 zł.

W ramach inwestycji planowane jest zwiększenie liczby gabinetów i ich adaptacja do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poszerzy to ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży oraz ich rodzin tj. m.in.: Trening Umiejętności Społecznych, Grupa Wsparcia dla Rodziców Osób Niepełnosprawnych czy prowadzenie terapii indywidualnej np. dla uczniów z autyzmem.

Dofinansowanie ze środków PFRON otrzymają również:

1. Powiat Białostocki na przebudowę Domu Pomocy Społecznej „Jawor” w Jałówce, przy ul. Leśnej 11- 307 641 zł;

2. Powiat Augustowski na remont łazienki – likwidację barier architektonicznych dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku, w którym znajduje się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Augustowie, przy ul. Młyńskiej 52- 10 815 zł;

3. Miasto Suwałki na likwidację barier architektonicznych w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach, przy ul. T. Kościuszki 126- 300 000 zł.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe