Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 134 - [VIDEO]

  • 31.05.2020, 10:21 (aktualizacja 01.06.2020, 14:01)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 134 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

30-lecie polskich samorządów

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. W ich 30. rocznicę odbyła się konferencja prasowa w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej.


Kolejna partia środków ochrony osobistej dotarła na Mazowsze

To już druga dostawa materiałów medycznych zamówionych przez samorząd województwa mazowieckiego w ramach realizowanego projektu unijnego. Do Warszawy przyleciało ponad 13 ton środków ochrony epidemiologicznej i wyposażenia medycznego dla mazowieckich szpitali o wartości ponad 9 milionów złotych. 
 

 

Rusza nabór wniosków na wsparcie systemu monitoringu suszy

Rusza nabór wniosków na wsparcie systemu monitoringu suszy rolniczej. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza na terenie województwa mazowieckiego zagęszczona zostanie sieć stacji meteorologicznych, które pomogą w ustaleniu skali suszy rolniczej. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 1,5 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 24 czerwca bieżącego roku. 


Prawie 17 milionów na działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Prawie 17 milionów złotych środków pochodzących z PFRON ułatwi działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu. Radni przyjęli podział tych funduszy. Największa część trafi do zakładów aktywności zawodowej. Są też środki na roboty budowlane dotyczące obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób z niepełnosprawnością i na inicjatywy organizacji pozarządowych.


Młodzieżowi radni wybrali prezydium  

Kiedy składali ślubowanie ponad 5 miesięcy temu zupełnie nie spodziewali się, że to wyzwanie, które podjęli przyjdzie im wypełniać w tak trudnych warunkach. Mowa o Radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, którzy w zdalnych obradach wybrali prezydium oraz komisje, w których będą pracować. Najwięcej głosów zdobyła Wiktoria Kostrzewa z Warszawy i to ona będzie pełniła funkcję przewodniczącej.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe