4,4 mln zł na rozwój ekonomii społecznej w subregionie łomżyńskim

  • 01.06.2020, 14:26 (aktualizacja 01.06.2020, 14:36)
  • Red
4,4 mln zł na rozwój ekonomii społecznej w subregionie łomżyńskim
Zarząd województwa podlaskiego przyznał 4,4 mln zł na rozwój ekonomii społecznej w subregionie łomżyńskim. Wsparcie otrzyma Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej .

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, przyznano dofinansowanie na rozwój ekonomii społecznej w subregionie łomżyńskim. Decyzją podlaskich władz wsparcie w wysokości 4,4 mln zł otrzyma Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej.

W swojej koncepcji projekt zakłada tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych oraz zapewnienie dogodnych warunków do ich rozwoju przez trzy lata, a konkretnie do 30 czerwca 2023 roku. W jego zakres wchodzi m.in. szkolenia z zakładania i prowadzenia takowych przedsiębiorstw, szkolenia zawodowe, wizyty studyjne, doradztwo np. biznesowe, prawne, finansowe, księgowe czy marketingowe. Jednym z celów jest także objaśnienie funkcjonowania inkubatorów przedsiębiorczości społecznej.

W ramach projektu wsparciem objętych zostać ma 857 osób. Przedsięwzięcie zakłada, że już po jego zakończeniu 147 osób, zagrożonych ciężką sytuacją, ubóstwem czy wykluczeniem społecznym, nadal będzie miało pracę. Przewidziane jest również dofinansowanie na tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych.

Wartość całego projektu wynosić ma 4,7 mln zł. Wyłoniony został w konkursie w ramach działania 7.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a więc Wzmocnienie roli ekonomii społecznej w rozwoju społeczno-gospodarczym województwa podlaskiego.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe