Dodatkowe środki ochrony dla szkół i placówek oświatowych

  • 01.06.2020, 16:09 (aktualizacja 01.06.2020, 16:16)
  • Red
Dodatkowe środki ochrony dla szkół i placówek oświatowych
Stopniowe uruchamianie placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo dzieciom oraz pracownikom. W związku z tym minister edukacji narodowej oraz minister zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych. Do tych podmiotów trafiać mają już dodatkowe środki ochrony przed rozprzestrzenianiem i możliwością zakażenia się COVID-19.

Jak informuje MEN, 21 maja przekazane zostało pismo z Ministerstwa Zdrowia do dyrektorów szkół podstawowych, szkół muzycznych I stopnia i do poradni psychologiczno-pedagogicznych z prośbą o składanie deklaracji dotyczących chęci otrzymania automatycznych dyspenserów i płynów do dezynfekcji.

Dyspensery przekazywane są na 18 miesięcy bezpłatnego użytkowania, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A. Natomiast montaż urządzeń zaczął się 25 maja i stopniowo realizowany jest w kolejnych szkołach i placówkach, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Co ważne, stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji dostarczane i montowane są bezpłatnie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku.

Zainteresowani dyrektorzy zobowiązani są do złożenia wniosku zamieszczonego na stronie https://soi.mz.gov.pl, w zakładce „Szkoły”.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej jednocześnie zaznacza, iż ze względu na liczne prośby ze strony dyrektorów szkół i placówek, termin przesyłania wniosków został przedłużony do 3 czerwca.

 

Bezpłatne stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji przeznaczone są dla wszystkich szkół podstawowych, w tym: Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych czy Zespołów szkół i placówek oświatowych. Na pomoc liczyć mogą również szkoły muzyczne I stopnia i poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz poradni specjalistycznych. W następnej kolejności planowane jest uruchomienie formularza dla szkół ponadpodstawowych.

Uwzględniając terminy powrotu dzieci i uczniów do przedszkoli oraz szkół, systematycznie prowadzone są dostawy płynu do dezynfekcji, organizowane przez właściwych wojewodów.

Co ciekawe, już od marca br. do placówek oświatowych, które nie zostały zamknięte dostarczany był płyn dezynfekujący.

Zainteresowanie dyrektorów szkół i placówek jest bardzo duże. Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, takie zamówienie złożyło już blisko 12,2 tys. szkół i placówek.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe