Policja apeluje o kulturę i ostrożność na drodze

  • 03.06.2020, 09:16
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Policja apeluje o kulturę i ostrożność na drodze KMP Łomża
Policjanci apelują do kierowców o ostrożność na drodze. Przypominają kilka porad, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko motocyklistom ale i wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Motocykliści, to prawdziwi pasjonaci jazdy na „dwóch kółkach”, którzy przejażdżkę jednośladem traktują jako formę relaksu. Często jest to także okazja do spotkań z łączącymi wspólną pasję przyjaciółmi. Jednak i w tej grupie zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy. Niestety, to właśnie ich zachowanie, niejednokrotnie wpływa negatywnie na opinię o wszystkich sympatykach motocykli.

Problemem na który często zwracają uwagę motocykliści jest zachowanie innych uczestników ruchu drogowego, którzy nie starają się zauważyć jednośladów na drodze czy też ułatwić im przejazdu w sytuacji, gdy jest to możliwe. Z kolei kierowcy samochodów osobowych „skarżą” się na to, że motocykliści nie używają kierunkowskazów podczas zmiany pasa lub kierunku ruchu czy też nie są dostatecznie widoczni na drodze.

Dlatego też łomżyńscy policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego z apelem o przestrzeganie przepisów. Brak odpowiedniej kultury jazdy i wzajemnego szacunku mogą sprzyjać agresji na drodze oraz powodować niepotrzebne, nerwowe sytuacje za kierownicą. Wszyscy kierowcy powinni patrzeć w lusterka i bacznie obserwować co się dzieje podczas jazdy. Należy zadbać też o odpowiednią widoczność na drodze. Czyste i sprawne reflektory samochodów, odblaskowe elementy ubrania motocyklistów – wszystko to pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe