W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia [VIDEO]

  • 04.06.2020, 07:45 (aktualizacja 04.06.2020, 08:40)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia [VIDEO]
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Łomża niestrudzenie pełni wartę pod pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego przy łomżyńskiej Katedrze. Ma to związek z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia, która wstępnie zaplanowana była na 7 czerwca 2020 roku. Jednakże pandemia SARS-CoV-2 pokrzyżowała plany. Jak na razie nie znamy oficjalnej daty uroczystości. Wartownicy zapewniają, że mimo to, będą nadal wypełniać swoje obowiązki.

 

 

- Wartę pełnimy od 3 miesięcy. Jesteśmy w każdą niedzielę o godz. 12.00 pod pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a sama warta trwa ok. 15 minut. W założeniu mieliśmy ją pełnić do 7 czerwca, a więc do momentu beatyfikacji. Jednakże w związku z koronawirusem sytuacja się zmieniła. Nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie będzie proces beatyfikacyjny, ale postaramy się pełnić ją do samego końca - mówi Dariusz Syrnicki ze Związku  Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Łomża.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe