Więziennicy i myśliwi niosą pomoc

  • 04.06.2020, 11:36 (aktualizacja 04.06.2020, 11:41)
  • Red
Więziennicy i myśliwi niosą pomoc
Dokładnie 400 maseczek ochronnych trafiło do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II w Długoborzu. Ten dar możliwy był dzięki doskonałej współpracy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze z Polskim Związkiem Łowieckim z Łomży.

Zakład Karny w Czerwonym Borze oraz Polski Związek Łowiecki z Łomży po raz kolejny przyłączyli się do walki z COVID-19. Wspólna inicjatywa umożliwiła wręczenie 400 maseczek ochronnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II w Długoborzu.

Jak informuje kpt. Dariusz Śmiechowski, współpraca Zakładu Karnego w Czerwonym Borze z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży trwa od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce. Placówki porozumiały się w sprawie szycia maseczek. Myśliwi dostarczali materiał, a więziennicy stworzyli szwalnię, co przełożyło się na tysiące maseczek regularnie trafiających do najbardziej potrzebujących. Efekty tej współpracy trafiły do placówek służby zdrowia Łomży, Ostrowi Mazowieckiej czy Zambrowa, a także instytucji wspierających ubogich czy bezdomnych.

Tym razem beneficjentem był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu. Placówka świadczy na co dzień usługi dydaktyczne, opiekuńcze, wychowawcze, rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim (w wieku 5-24 r. ż.), w tym ze sprzężeniami (autyzm, niepełnosprawność ruchowa) oraz dla dzieci zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole.

Środki ochrony osobistej przekazali  ppłk Zbigniew Jankowski, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze oraz Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży . W ten sposób Katarzyna Jakimiuk- Baran, dyrektor ośrodka otrzymała 400 maseczek.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe