Nowy projekt w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży

  • 04.06.2020, 13:17
  • Red
Nowy projekt w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży
Teatr Lalki i Aktora w Łomży rozpoczyna nowy projekt pt. „Rekwizytornia Online”, którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach”. Już dzisiaj (4 czerwca) opublikowane zostało premierowe nagranie, pierwsze z sześciu pozycji.

W czasach pandemii SARS-CoV-2 w Polsce instytucjom kultury niezwykle ciężko jest docierać do publiczności i realizować swoje programy. Teatr Lalki i Aktora w Łomży postanowił zatem stworzyć projekt „Rekwizytornia Online", którego głównym motywem przewodnim jest „Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach”.

Dzisiaj (4 czerwca) opublikowane zostało premierowe nagranie w ramach programu „Rekwizytornia Online”, które można zobaczyć we własnym domu. Na czas realizacji programu scena i widownia przekształcona została w studio teatralno-telewizyjne. Zaaranżowana przez scenografa przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo.

„Rekwizytornia Online” realizowana jest w zakresie programu „Kultura w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Do programu zgłoszonych zostało 5 948 wniosków, z czego projekt Teatru Lalki i Aktora zdobył 87 punktów i znalazł się na 19 miejscu wśród 1182 pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń.

Warto podkreślić, iż przyznane dofinansowanie pozwala realizować projekt, co skutkuje obecnością kultury w domach.

Pierwszą z sześciu odsłon „Rekwizytorni Online” jest performatywne czytanie w wykonaniu Elizy Mieleszkiewicz pt. „Calineczka” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. To opowieść o maleńkiej dziewczynce, zrodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu, która wędruje w poszukiwaniu własnego świata, podążając za głosem serca i marzeniami.

Kolejne nagranie udostępnione będą za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

08.06.2020 – „Kominiarczyk” – Czyta Tomasz Bogdan Rynkowski

15.06.2020 – „Jaś i Małgosia” – Czyta Marzanna Gawrych

22.06.2020 – „Kopciuszek” – Czyta Beata Antoniuk

29.06.2020 – „Czerwony Kapturek” – Czyta Daria Głowacka

06.07.2020 – „Kot w Butach” – Czyta Rafał Swaczyna

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe