Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 19:33

Łomżyńska firma i fundacja na froncie walki z pandemią

200 tysięcy medycznych kombinezonów ochronnych zakupiła w Turcji i sprowadza do Polski fundacja Earth Wardens utworzona w Łomży. Dostarczy je placówkom ochrony zdrowia i innym instytucjom zaangażowanym w walkę w epidemią Covid-19. Na prośbę Marka Olbrysia, wicemarszałka województwa podlaskiego, część tej pomocy pozostanie w województwie podlaskim.
Łomżyńska firma i fundacja na froncie walki z pandemią

- To znakomity przykład wspomagania ochrony zdrowia przez biznes: firma ma dobre wyniki finansowe i tym swoim powodzeniem chce się podzielić. Zostałem poinformowany, że właściciele firmy AQT Water (dawniej Aquatech), którzy są także założycielami fundacji, postarali się zakupić certyfikowane kombinezony, które przekażą m. in. szpitalom w Łomży, Grajewie, Kolnie Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Pewna część pozostanie także w rezerwie, którą będę mógł skierować tam, gdzie wskażą  potrzeby. Bardzo dziękuję. Także za to jak znakomitą wizytówką gospodarczą regionu jest firma odnosząca sukcesy w tak ważnych dziedzinach jak zaopatrzenie w wodę i ochrona środowiska – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Na zaproszenie prezesa AQT Water Wojciecha Babińskiego i Maciej Pawluka z zarządu spółki (obaj tworzą także władze fundacji „Opiekunów Ziemi”) obejrzał pierwszą dostawę 40 tysięcy sztuk kombinezonów, które dotarły do Łomży w sześciu tureckich ciężarówkach. Kolejnych 60 tysięcy jest w drodze.

- Nasza fundacja powstała w 2019 roku. Dzięki wcześniejszym firmowym kontaktom międzynarodowym trafiliśmy na producenta kombinezonów medycznych dla lekarzy i personelu „na pierwszej linii  frontu” walki z pandemią – wyjaśnił Wojciech Babiński.

Jak uzupełnił jego współpracownik, Maciej Pawluk, fundacja przeprowadziła gruntowne badania, aby zdobyć jednorazowe kombinezony ochronne spełniające wymogi bezpieczeństwa. Starannie także sprawdziła, gdzie przydadzą się najbardziej. 

- Na pewno będą to szpitale, ale także np. domy pomocy społecznej w województwach mazowieckim, wielkopolskim czy śląskim, gdzie sytuacja bardzo się pogorszyła. Najpierw jednak, oczywiście, zadbamy o nasz region. Wielkie placówki w wielkich ośrodkach medycznych mają na ogół finansowanie, w trudniejszej sytuacji są te małe, które też muszą zapewniać bezpieczeństwo pracownikom – dodał Maciej Pawluk. 

AQT Water to notowana na giełdzie, ceniona i wielokrotnie nagradzana firma działająca w branży przydomowych oczyszczalni ścieków i oczyszczania deszczówki. Na początku maja tego roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Środowiska, za patent, który uznany został za „najbardziej innowacyjną polską technologię środowiskową roku 2019”. W 2018 roku zdobyła także nagrodę Wschodniego Klastra Budowlanego. Jak wyjaśnia Wojciech Babiński, w Łomży powstają instalacje – od zbiorników ze specjalnych tworzyw po elektroniczne „mózgi” sterujące – które wędrują na cały świat. 

- W Europie można je znaleźć praktycznie w każdym kraju, a najdalszych odbiorców mamy np. w Papui – Nowej Gwinei, Mongolii czy w obozach syryjskich uchodźców – poinformował Wojciech Babiński.          


Podziel się
Oceń

Komentarze
akcjonariusz 01.10.2020 08:20
Uważajcie na tych oszustów. Babiński i Pawluk oszukali właśnie tysiące ludzi na grube miliony - poczytajcie sobie prasę giełdową i zobaczcie co o nich piszą. OSZUŚCI