Andrzej Duda: Via Baltica jest remedium na problemy gospodarcze - [VIDEO]

  • 10.06.2020, 12:21 (aktualizacja 10.06.2020, 15:20)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Andrzej Duda: Via Baltica jest remedium na problemy gospodarcze - [VIDEO]
Andrzej Duda odwiedził plac budowy fragmentu drogi S61 tzw. Via Baltici. Prezydent gościł w Tyszkach-Nadbory (woj. mazowieckie), gdzie wspominał m.in., iż jest to budowa jednej z najważniejszych dróg, nie tylko w Polsce, ale również jednej z najważniejszych dróg w Europie.

- To budowa jednej z najważniejszych dróg nie tylko w Polsce, ale jednej z najważniejszych dróg w Europie, a już na pewno w Europie Centralnej, która jest dzisiaj zjednoczona współpracą w ramach Inicjatywy Trójmorza – podkreślał prezydent.

Andrzej Duda zaznaczał, iż Via Baltica jest niesłychanie ważna, z uwagi na to, iż połączy kraje od Bałtyku aż po Morze Czarne i Adriatyk. Budowa węzła jest fragmentem 17-kilometrowego odcinka, który prowadzi od Łomży w kierunku Ostrowii Mazowieckiej.

- Ta inwestycja zepnie drogę ku Europie Zachodniej, autostradę A2 z granicą Litwy i dalej poprzez Łotwę i estoński brzeg Morza Bałtyckiego. W ten sposób kraje Bałtyckie połączone zostaną również z Europą Południową- wskazywał Andrzej Duda.

Przy budowie wskazanego węzła pracuje 400 osób, 200 maszyn i 30 polskich firm, których pracownicy utrzymują swoje rodziny. Sama inwestycja w związku z pandemią SARS-CoV-2 w kraju znalazła się w zagrożeniu, jednakże padły deklaracje, iż będzie ona cały czas realizowana. 

- Realizacja wszystkich wielkich inwestycji drogowych czy infrastrukturalnych sprzyja przyszłemu rozwojowi Rzeczypospolitej. To są miejsca pracy, rodziny, które utrzymują się z tych pieniędzy, które zarabiane są poprzez podobne budowy. To w przyszłości rozwój biznesowy i turystyczny tych części kraju, gdzie te drogi przebiegają. Chociażby we wschodniej Polsce, gdzie ta infrastruktura jest potrzebna i przez wiele lat była wyczekiwana. To jest remedium na wszystkie problemy gospodarcze, jakie ta część Polski miała – przekonywał Prezydent RP Andrzej Duda.

Via Baltica to fragment drogi międzynarodowej E67, która biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii. Pełni ona rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckimi. Via Baltica przebiegać będzie drogą ekspresową S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej nową drogą ekspresową S61 przez Łomżę, Szczuczyn, Ełk i Suwałki do granicy państwa w Budzisku. Jak zapewniono węzeł Śniadowo-Łomża ukończony ma być w czerwcu 2021 r. Natomiast plan realizacji całej Via Baltica zakłada prace w latach 2014-2023. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe