60 tys. zł dla szkoły w Kolnie

  • 12.06.2020, 10:32 (aktualizacja 12.06.2020, 10:34)
  • Red
60 tys. zł dla szkoły w Kolnie
Zarząd województwa podlaskiego przyznał ponad 785 tys. zł na Lokalne Grupy Działania. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a wśród beneficjentów jest m.in. Miasto Kolno, które otrzymało 60 tys. zł.

Władze województwa podlaskiego, w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przyznały ponad 785 tys. zł dla Lokalnych Grup Działania z Kolna oraz gmin: Korycin, Janów, Sztabin i Giby.

Miasto Kolno skoncentruje się na rozwoju 5- i 6-latków z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1. 44 przedszkolaków weźmie udział w zajęciach językowych, matematyczno-technicznych czy informatycznych. Szkoła, w ramach projektu, będzie mogła kupić pomoce dydaktyczne do prowadzenia tych zajęć. Koszt inwestycji przekracza 64 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 60 tys. zł. Projekt został zgłoszony na konkurs, zorganizowany w ramach LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”.

Z kolei Gmina Korycin stworzy multimedialne ekspozycje w Parku Kulturowym Korycin-Milewszczyzna. Kupi w tym celu m.in. 20 okularów wirtualnej rzeczywistości czy aplikację, która „zabierze” zwiedzających w wirtualną wycieczkę po terenach grodzisk ziemi korycińskiej. Kolejna aplikacja opowie o dawnym życiu Słowian. Wartość tego projektu wynosi blisko 243 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP stanowi 194,3 tys. zł.

Parafia p.w. Św. Jerzego w Janowie przeprowadzi remont elewacji frontowej oraz zabezpieczy opaskami ochronnymi ściany zewnętrzne zabytkowego kościoła w Janowie. Koszt tej inwestycji wyniesie 268 tys. zł, a dotacja pokryje 199,5 tys. zł.

Natomiast parafia p.w. Św. Jakuba Apostoła wyremontuje małą wieżę zabytkowego kościoła w Sztabinie, co będzie kosztować 232,5 tys. zł, a dofinansowanie sięgnie 197,6 tys. zł.

Te trzy projekty zostały zgłoszone w ramach Lokalnej Grupy Działania „Fundusz Biebrzański”.

Gmina Giby otrzyma blisko 134 tys. zł z RPOWP na projekt, zakładający wsparcie w rozwoju 35 uczniów i sześciu nauczycieli Szkoły Podstawowej w Gibach. Uczniowie wezmą udział w dodatkowych zajęciach m.in., informatycznych, matematyczno-przyrodniczych, natomiast nauczyciele w szkoleniach cyfrowych i w szkoleniu ze stosowania metody eksperymentu naukowego. Zostaną również dodatkowo wyposażone pracownie szkolne. Koszt projektu wynosi 142,6 tys. zł. Został on zgłoszony na nabór w ramach „Suwalsko – Sejneńskiej” LGD.

red_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe