Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Łomży i Kolna - [VIDEO]

  • 15.06.2020, 13:46 (aktualizacja 15.06.2020, 19:14)
  • Tylko dobre informacje
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Łomży i Kolna -…
W sobotnie południe z wizytą wyborczą do Łomży przyjechał premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Duda 2020 pod takim hasłem przebiegała wizyta w naszym województwie.

Od spotkania z mieszkańcami Łomży na placu targowym premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Ziemi Łomżyńskiej. Rozmawiał ze sprzedawcami, klientami, a także rozdawał ulotki wyborcze Andrzeja Dudy. Głównym organizatorem wizyty premiera Mateusza Morawieckiego był poseł Lech Antoni Kołakowski.

Premier do problemów zgłaszanych w czasie wizyty odniósł się w czasie spotkania z dziennikarzami w Kolnie.

- Dzisiaj na trasie "Łączy nas Polska" znalazły się Ostrów Mazowiecka, Łomża, Kolno, Pisz i Ostrołęka. To hasło "Łączy nas Polska" doprowadzi nas do ponownego wyboru pana prezydenta Andrzeja Dudy. To właśnie prezydent Andrzej Duda pięć lat temu wlał wiarę w polskie serca. Przekonał nas do tego, że nasz naród może się zmienić, że możemy mieć kraj który jest lepiej rządzony i jest bardziej sprawiedliwy. To wielka przyjemność móc współpracować z taką osobą, jaką jest pan prezydent. To właśnie teraz, razem współpracując, możemy przejść przez czas epidemii koronowirusa obronną ręką. Możemy uchronić naszą gospodarkę. Tak, jak powiedzieli przedsiębiorcy w Łomży czy burmistrz Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki tarczy antykryzysowej udało się zachować kilka tysięcy miejsc pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

 

 

 

Odnosząc się do aktualnych problemów społecznych i gospodarczych stwierdził, że tylko prezydent Andrzej Duda jest gwarantem zachowania programów społecznych.

- Czy byłyby programy 500 plus, trzynasta emerytura czy inne programy społeczne? To pytania retoryczne. To dzięki działaniom prezydenta rozwija się współpraca międzynarodowa w ramach Grupy Wyszehradzkiej, Mechanizmu Trójmorza. Jej głównym celem jest rozwój gospodarczy naszego kraju. Stąd projekty inwestycji komunikacyjnych. Chodzi o to, aby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu pracy. Zachętą do pozostawania w kraju jest też zwolnienie podatkowe młodych ludzi do 26 roku życia - wyliczał premier Mateusz Morawiecki.

Wizyta premiera może przynieść konkretne efekty. O te zabiegał poseł Lech Antoni Kołakowski. W czasie spotkania zaprosił premiera do udziału w swoistej "wizji lokalnej". Mateusz Morawiecki wraz z całą delegacją przyjrzał się terenowi dawnej stacji kolejowej w Łomży.

- Widziałem projekt, z którego wynika, że tory kolejowe zostaną poprowadzone tunelem, przez centrum Łomży. Teraz chodzi o to aby przyśpieszyć realizację inwestycji. I właśnie o to chciałbym prosić Pana Premiera. Żeby poparł ten projekt, żeby jak najszybciej dokonać jego konsultacji i budować. Nie w 2026 roku, a jeszcze wcześniej. Szybkie połączenie kolejowe Łomży i całego regionu z Warszawą to nasz najważniejszy cel - zapowiedział poseł Lech Antoni Kołakowski. - Łomża zawsze była niezwykle istotnym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym, edukacyjnym i kulturalnym. I ta kolej to zdecydowane umocnienie jej pozycji – przekonywał poseł.

Można powiedzieć, że poseł Lech Antoni Kołakowski odniósł już pierwszy sukces. Premier po wizytacji terenów kolejowych, stwierdził, iż rząd: "Przyjmuje wszystkie dobre projekty”. A już kilkadziesiąt godzin później upowszechniona została informacja spółki Centralny Port Komunikacyjny, która zapowiedziała, że odcinek Ostrołęka - Łomżą, czyli część tzw. trzeciej szprychy kolejowej spośród tych, które zbiegać się będą w CPK, jest w grupie 5, których realizacja powinna się zacząć najwcześniej.

W czasie wizyty w Łomży premier Mateusz Morawicki, odwiedził też miejsca pamięci narodowej przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Złożył wiązankę kwiatów przy tablicy poświęconej Ofiarom Sybiru.

Celem wizyty w województwie podlaskim było zaproszenie mieszkańców do udziału w wyborach prezydenckich 28 czerwca.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe