Nowe drogi w gminie Piątnica [VIDEO i FOTO]

  • 17.06.2020, 16:20 (aktualizacja 17.06.2020, 16:28)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Nowe drogi w gminie Piątnica [VIDEO i FOTO]
Prawie 2,5 kilometra nowych dróg, o wartości sięgającej blisko 4 milionów złotych, zyskali mieszkańcy gminy Piątnica. W Jeziorku to ulice: Leśna, Nowa i Leszczynowa, natomiast w samej Piątnicy Ogrodawa i Wesoła. Inwestycje zostały wykonane przy udziale środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Inwestycje te przyczynią się przede wszystkim do poprawienia dostępności komunikacyjnej obu miejscowości. Sprawią, że mieszkańcy zyskają dostęp do usług świadczonych przez podmioty I instytucje, w szczególności z zakresu administracji publicznej, oświaty, ochrony zdrowia, handlu czy usług. Wpłyną znacząco na poprawę połączeń drogowych. – przyznaje Artur Wierzbowski wójt gminy Piątnica. - Szukaliśmy rządowej oferty, która pozwoliłaby gminie zaangażować środki pozabudżetowe i to wreszcie się udało" - dodaje Artur Wierzbowski, zaznaczając, iż realizacja inwestycji możliwa była dzięki skutecznemu pozyskaniu przez gminę środków z rządowego programu wsparcia dróg lokalnych.

W ramach prac na pierwszej z inwestycji drogowej związanej z budową drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Jeziorko (ul. Leśna, Nowa i Leszczynowa) wybudowano nawierzchnię bitumiczną szerokości 5,0 m, zjazdy na posesje, a także utwardzono pobocza. Inwestycja obejmowała także przebudowę wodociągu, przebudowę sieci telekomunikacyjnej i energetycznej. Wartość inwestycji wyniosła 2 767 421,56 zł, przy udziale FDS w kwocie 1 433 924,02 zł. Generalnym wykonawcą obu inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego sp. z o.o. w Łomży.

Z kolei na drugiej inwestycji drogowej dotyczącej przebudowy u. Ogrodowej i ul. Wesołej w miejscowości Piątnica Poduchowna wybudowano m.in. nawierzchnię bitumiczną jezdni o szer. 6,0 m, obustronny chodnik z kostki betonowej polbruk, zjazdy na posesje, jak również przebudowano skrzyżowanie ul. Ogrodowej z ul. Wesołą. Inwestycja obejmowała także budowę kanału deszczowego, przebudowę wodociągu i przebudowę sieci telekomunikacyjnej. Wartość inwestycji wyniosła 1 110 064,06 zł, przy udziale środków zewnętrznych w kwocie 709 256,28 zł.

- Cieszymy się, że ta ulica w końcu została przebudowana. Jest to wyjątkowo niebezpieczne miejsce. Mieliśmy tu już kilka bądź kilkanaście wypadków, co skutkowało tym, że musiałam naprawiać ogrodzenie posesji już 5 razy. Ostatni raz nawet całkiem niedawno – tłumaczy Pani Wiesława, której posesja mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej i Wesołej w Piątnicy. - Mam nadzieję, że dzięki tej przebudowie będzie bezpieczniej – dodaje.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe