Przetargi rozstrzygnięte bez problemów i z oszczędnościami dla budżetu

  • 18.06.2020, 09:21
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p
Przetargi rozstrzygnięte bez problemów i z oszczędnościami dla budżetu…
Pięć dróg w Powiecie Kolneńskim będzie miało nową nawierzchnię, udało się rozstrzygnąć wszystkie ogłoszone przetargi. Inwestycje będzie można zrealizować dzięki pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych, z którego Powiat otrzymał blisko szesnaście milionów złotych. To połowa kwoty potrzebnej do wykonania prac. Pozostała część jest współfinansowana przez Powiat Kolneński i samorządy, w których dane odcinki dróg leżą, czyli Stawiski, Grabowo, miasto Kolno, gminę Kolno i Mały Płock.

Bardzo się cieszę, że udało się rozstrzygnąć przetargi i to na takich warunkach. Oferty, które wygrały, są tańsze niż zakładaliśmy. To zupełnie inaczej niż większość przetargów, które samorządy ogłaszały w ciągu ostatnich lat. Wielkim problemem było to, że oferty były o wiele droższe niż możliwości samorządów. Dlatego, albo trzeba było kilka razy powtarzać przetargi z nadzieją, że znajdą się tańsze oferty, albo szukać dodatkowych pieniędzy. Nam udało się tego problemu uniknąć - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Po rozstrzygnięciu przetargów udało się uzyskać ceny niższe od planowanych o ponad trzy i pół miliona złotych. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na inne inwestycje.

Nową nawierzchnię będzie miało w sumie blisko osiem kilometrów dróg. Największą i najdroższą inwestycją jest modernizacja ulicy Konopnickiej w Kolnie, która jest realizowana przy współpracy Powiatu Kolneńskiego i miasta Kolno. Prace będą kosztowały blisko osiem milionów złotych i potrwają do końca czerwca przyszłego roku. 

Prace na pozostałych odcinkach mają być zakończone do listopada 2020

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook p

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe