Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 137 - [VIDEO]

  • 20.06.2020, 10:38 (aktualizacja 20.06.2020, 11:04)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 137 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

BLISKO 2,5 MILIONA Z BUDŻETU MAZOWSZA NA DROGI ROLNICZE I REMONTY STRAŻNIC W POWIATACH OSTROŁĘCKIM I MAKOWSKIM

Czerwonka i droga gminna prowadząca do miejscowości Ciemniewo, stanowiąca szlak transportu rolnego. Jednak ze względu na obecny stan nawierzchni uniemożliwiająca mieszkańcom, a zwłaszcza rolnikom sprawną i bezpieczną komunikację. Jak podkreśla wójt gminy Paweł Kacprzykowski jej modernizacja była bezwględnie potrzebna. I w najbliższym czasie zostanie przeprowadzona, bo samorząd pozyskał 95 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego.

 

JAK SUBREGION CIECHANOWSKI RADZI SOBIE Z POZYSKIWANIEM ŚRODKÓW UNIJNYCH?

Blisko pół miliarda złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 trafiło do subregionu ciechanowskiego. Największe środki zostały przeznaczone tu na przejście na gospodarkę niskoemisyjną - 179 milionów złotych, edukację – prawie 48 milionów, rozwój rynku pracy – blisko 37 milionów oraz rozwój systemu transportowego – ponad 35 milionów złotych. 
 

 

 

SAMORZĄD MAZOWSZA BĘDZIE PROWADZIŁ ZESPÓŁ SZKÓŁ W DZIEKANOWIE LEŚNYM

Samorząd Mazowsza przejął od powiatu warszawskiego zachodniego prowadzenie zespołu szkół specjalnych w Dziekanowie Leśnym. Podpisane w tej sprawie porozumienie umożliwi samorządowi województwa prowadzenie zespołu szkół jako zadanie własne, a co za tym idzie bardziej efektywne gospodarowanie i inwestowanie na terenie szpitala, gdzie znajduje się szkoła. 

 

SIELSKI DOM I OGRÓD ZAPRASZA! 

Położona w Starej Złotorii na pograniczu Mazowsza i Podlasia wśród malowniczych pól, w oddaleniu od miejskiego gwaru i pośpiechu, gdzie życie toczy się w zgodzie z naturą i cyklami pór roku. Zagroda Sielski Dom i Ogród Pani Anny Gawlik. Pasjonatki życia na wsi, jej tradycji i ludowej kultury. To właśnie zamiłowanie do wiejskich klimatów sprawiło, że powstała tu zagroda edukacyjna z weekendowymi warsztatami z fotografii, lawendą, rękodzieła, ogrodnictwa i ekologii.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe