Eugeniusz Helbert - „21 kartek… z kajeciku…”

  • 24.06.2020, 09:16 (aktualizacja 24.06.2020, 09:23)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Eugeniusz Helbert - „21 kartek… z kajeciku…”
Galeria Pod Arkadami w Łomży zaprasza na wernisaż warszawskiego fotografika Eugeniusza Helberta „21 kartek… z kajeciku…”. Otwarcie wystawy odbędzie się online – 26 czerwca 2020 o godz.18:00, natomiast fotografie można będzie oglądać w Galerii Pod Arkadami do końca lipca - od wtorku do soboty w godzinach: 10-16 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Eugeniusz Helbert, przez blisko pół wieku pracował jako fotograf prasowy, wychowując i ucząc kolejne pokolenia fotografów, dlatego tym bardziej zadziwia mnie u niego, ta niesamowita wrażliwość, delikatność i pewna magia, którą prezentuje na swoich zdjęciach. Z rozmowy z autorem, wiem, że podobne fotografie wykonywał na początku swojej artystycznej ścieżki, będąc później zmuszonym przez życie do realizacji kompletnie odmiennych fotografii. To pokazuje, jak pierwotna, ukryta czasem w człowieku wrażliwość, zmysł plastyczny może oprzeć się rygorom narzuconego warsztatu.

Cykl zdjęć „z kajeciku”, to praktycznie pojedyncze realizacje, nie powiązane ze sobą przyczyną, czy skutkiem, w charakterze bardziej przypominające pracę rysownika, czy może nawet poety, który na zasadzie asocjacji z otoczeniem przekłada wizję otaczającego świata, na swój świat wewnętrzny. To co więc widzimy na zdjęciach, to emanacja tego świata, ukazanego - w tym wypadku - dzięki aparatowi fotograficznemu.

Kurator wystawy - Anna Wolska

 

EUGENIUSZ HELBERT

Fotograf prasowy, dydaktyk, aktualnie związany z Muzeum Azji i Pacyfiku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Fotoklubu RP, Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Związku Zawodowego Twórców Kultury. Jego ostatnie wystawy to m.in:

- "Małe ojczyzny" galeria SDP Warszawa,

- ”Warszawa z kajeciku " Podcienia ratusza miejskiego w Warszawie,

- ”Małe Ojczyzny II" Kazimierz Dolny,

- "Balet... balet" Wojnowo.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe